Bahçe Oturma Grubu Modelleri Ve Fiyatları

 Bahçe Oturma Grubu Modelleri Ve Fiyatları

Şehir hayatı içerisinde yoğun stres ve kalabalık ile mücadele eden birçok kişinin en büyük hayallerinden birisi,bahçeli ve sakin bir eve sahip olmaktır. Böyle bir eve sahip olduğunuzda da bahçenin keyfini çıkarabilmek için özellikle bahçe oturma grubu gibi bir mobilyaya sahip olmanız gerekecektir. Bu durumda birçok farklı marka size örnekler sağlarken, bu mobilyalarda genellikle bir orta sehpa veya masa dışında koltuklar ya da özel sandalyeler yer almalıdır.

Özellikle yazlık konutlar, bahçeli konutlar, villalar ve bağ evleri gibi birçok farklı alanda bahçe oturma grubu temel mobilya ihtiyaçlarından birisidir. Yemyeşil bir bahçe içerisinde ve ağaçların arasında güzel bir vakit geçirmek, kahvaltı etmek ya da misafirlerinizi ağırlamak için seçeceğiniz bahçe oturma grubu mutlaka bütçenize, zevkinize ve genel dekorasyon tasarımınıza uygun olmalıdır. Bu nedenle seçimlerinizde bu özel noktaları göz önünde tutarak, farklı renkler ve tasarımlar ile ürün seçimleri yapabilirsiniz

En Yeni Ve Özel Bahçe Oturma Grubu Modelleri

bahçe oturma grubu modeli yeni

Evinizin iç kullanım alanlarını düşündüğünüzde, oturma grubu için genellikle kanepeler ve koltuklar akla gelmektedir. Ancak bahçe oturma grubu ürünlerinde genellikle birden farklı parçanın birleşimi ile bir dekorasyon sağlanır. Örneğin bir veya daha fazla koltuk, yan taraflarda sandalyeler, bir masa ve bir orta sehpa gibi parçalar bir araya gelebilir. Konforlu ve dekoratif ürünler sayesinde kurulan bahçe oturma grubu malzeme açısından da birçok farklılık oluşturabilir.

Değişen özellikler göz önüne alındığında,bahçe oturma grubu için genellikle 2 adet tek kişilik, 1 adet çift kişilik koltuk ve minderler yer almaktadır. Bu tasarım içerisinde genellikle bir orta sehpa eklentisi yer alırken, özellikle dinlenmek ve çay kahve tüketmek için gereken mobilya elde edilebilir. Bu tür mobilyalarda çoğu zaman kullanılan temel malzeme ahşap olmak ile birlikte kimi zaman hasır veya metal mobilyalar görülebilir. Aslında temel olarak ahşap oturma grubu, plastik bahçe oturma grubu veya metal oturma grubu gibi ürünler ön plana çıkmaktadır.

Ahşap Bahçe Oturma Grubu Modelleri Ve Fiyatları

Yazlık evler ve bahçeli konutlarda bahçe oturma grubu tercihi gerçekleştirilirken, ahşap seçimler yapıldığında diğer modellere göre biraz daha yüksek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü bahçe mobilyası içerisinde ahşap kullanıldığında, hava koşullarına dayanıklı ve sağlam materyaller tercih edilmelidir. Bu durumda bahçe oturma grubu ürünleri daha yüksek bir masraf ile üretilebilir.

Örnek olarak bahçe oturma grubu tercihlerinde ahşap malzeme kapsamında akasya ağacı, bambu, kestane ve ceviz gibi birçok ahşap seçilebilir. Bu ahşap malzemelerin her biri farklı kalite özelliklerine, renk özelliklerine ve sağlamlıklara sahip olmaktadır. Klasik olarak seçilebilecek bir bahçe oturma grubu için ceviz gibi bir ahşap seçildiğinde en yüksek sağlamlık ve estetik kalite sağlanabilir. Bu durumda suya,güneş ışınlarına, darbelere ve açık havaya dayanıklı uzun ömürlü bir mobilya kullanılabilir.

Plastik Bahçe Oturma Grubu Modelleri Ve Fiyatları

Ahşap ürünlerde çok yüksek bir kalite ve sağlamlık elde edilmesine rağmen daha düşük bütçeler ile bahçe oturma grubu temin etmek isterseniz, plastik grupları ön planda tutabilirsiniz. Plastik takımlarda genellikle polipropilen ve polikarbon gibi benzer malzeme tercihleri de gerçekleştirilerek, seçimler sağlanabilir. Bu tip bahçe takımları genellikle çim zemin üzerinde, teraslarda, verandalarda veya havuz kenarında daha rahat kullanılabilir. Çünkü bu ürünlerde temizlik daha kolay olurken, su ve açık havaya daha dayanıklı bir sonuç elde edilmektedir. Ayrıca bahçe oturma grubu ürünlerinde plastik tercih edildiğinde, renk açısından da beyaz ve siyah ön plana çıksa da çok daha farklı renkler seçilebilir. Örneğin siyah, gri, ahşap rengi, bambu rengi, antrasit veya kırmızı gibi renkler dahi seçilebilir.

Metal Bahçe Oturma Grubu Modelleri Ve Fiyatları

Yine bahçe oturma grubu ürünlerinde sağlamlığı en önemli nokta olarak görüyorsanız, metal ürünlerde seçilebilir. Metal ürünlerde özellikle sağlam ve nitelikli çelik, alüminyum ve ferforje gibi malzemeler kullanıldığında fiyatlar ortalama bir noktada yer alabilir. Metal ile üretilmiş bahçe oturma grubu ürünleri, istenilen her dönem kolaylıkla boyanarak yenilenebilir, temizliği yapılabilir ve onarımları kolaylıkla sağlanabilir.

Nitelikli bir bahçe oturma grubu genellikle elektrostatik toz boya sayesinde renklendirilir. Genellikle oturma kısımlarında ve sırt dayama kısımlarında isteğe bağlı farklı minderlerin kullanılması mümkün olan bu ürünlerde dekoratif değişiklikler sağlanabilir. Standart olarak siyah ve kaliteli bir renk talep ettiğinizde ya da tam tersi beyaz renkler seçtiğinizde de ferforje metal ile üretilmiş oturma grubu tercihleri sağlanabilir. Ancak ferforje modeller biraz daha yüksek fiyatlı ve özel modeller olarak görülebilir.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük