Ağaç ev deneyimi ile hayata dokunuş

Ağaç ev deneyimi ile hayata dokunuş

Hiç ağaç ev ya da bungalov evlerde tatil yapma şansınız oldu mu ? Cevabınız olmadı ise bu yazı tam size göre; harika bir tatil deneyimi için farklı bir bakış…

Lüks otellerde, sahil kenarlarında veya şehir içindeki butik otellerde mutlaka vakit geçirmişsinizdir. Kimileri bu mekanlarda tatil de yapmışlardır. Peki şehir gürültüsünden uzak, tertemiz havası ve çam kokuları arasında hayata küçük dokunuşlar yapabileceğiniz mekanlarda tatil yapmaya ne dersiniz ? Bu deneyimi doğa ile iç içe olan ağaç evlerde yaşayabilirsiniz.

Mimarisiyle göz kamaştıran ağaç evler

Çok basit bir mimari gibi algılansa da aslında, insan doğasını kucaklayan insana hakiki keyif ve huzur veren harika tasarımlardır bu evler. Ağaç ev nedir ? Sorusu için kısaca yanıt vermek gerekirse: Temel mimarisinde çevre ile uyumlu, çevreye zarar vermeyecek şekilde yapılmış evlerdir. Bir ağacın üzerine ya da bir dalına konumlandırılmış ağaç evler görünüm olarak insanı hayran bırakmaktadır. İşte ilham veren bazı ağaç ev modelleri:

Ağaç ev modeli


 

 

Çoğu insanın çocukluk hayalidir ağaç evde yaşam sürmek ya da bir deneyim geçirmek. Aslında zaman geçmiş sayılmaz. Ülkemizin birçok yerinde harika bir doğa içerisinde binlerce kiralık ağaç ev bulmak mümkündür.

Ağaç ev deneyimi ne gibi kazanımlar sağlar

Ağaç ev ya da Bungalov ev deneyimi insana yaşam sevinci verir. Modern çağın koşuşturmaları içinde yorulmuş olan bedeninizi ve ruhunuzu bu ev modellerinde doğa ile iç içe kısa bir deneyimle dinlendirebilirsiniz.

Ağaç ev ve Bungalovlar, kısaca aşağıdaki kazanımları sağlar ;

  • Temiz hava soluyarak akciğerleriniz temizlenir
  • Unutulmaz bir anı olarak hayatınıza renk katar
  • Doğaya karşı ilginiz ve sevginiz artar
  • Ruhunuz dinlenir
  • Yaşam enerjiniz artar
  • Beden sağlığınıza katkı sağlamış olursunuz

Daha çok kazanımı siz zaten deneyimlemiş olacaksınız. Listeyi uzatmak mümkün, herkes kendine göre farklı avantajlar yaşamaktadır.

Eğer kendi bahçenizde ya da bir arazinizde ağaç ev ya da bungalov inşa etmek isterseniz aşağıdaki ağaç ev modelleri size fikir verebilir.Hayatınızda bir farklılık yapın ve bu muhteşem deneyimi yaşayın. Yazı ile anlatılamayan birçok şeyi siz deneyimleyerek anlamış olacaksınız. Farklı deneyimler hayata bakış açınızı da olumlu yönden etkileyecektir.

Ağaç ev ve bungalov deneyimi insanın hayatında en az bir defa da olsa yaşaması gereken bir serüven gibidir.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük