Ahşap Ev Fiyatları 2020

Ahşap Ev Fiyatları 2020

Ahşap ev fiyatları genellikle evin model ve büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Firmalar fiyatları, kullanılan malzeme ve evin büyüklüğüne göre belirleyip buna göre satışa çıkarmaktadır. Ahşap evler genelde göze çok güzel göründüğü için pahalı olarak bilinirler fakat bilinenin tam aksine beton evlerden daha ucuzdurlar. Örnek vermek gerekirse tek kişilik bir ahşap evin fiyatı ortalama 15.000 TL’den başlamaktadır. Aileler için ya da lüks sevenler için de bir örnek vermek gerekirse ahşap villa evlerin fiyatları da ortalama 150.000 TL’den başlamaktadır. Ahşap evlerin fiyatları oldukça makul olduğu için günümüzde en çok tercih edilen evlerdendir.

Fiyatlar Neye Göre Değişir?

Ahşap evlerin fiyatları emlak firmalarına göre değişkenlik göstermektedir. Emlak firmaları ise fiyatı metrekareye göre belirler. Fiyatı etkileyen bir diğer husus ise evin kaç katlı olacağıdır. Normal de tek katlı ahşap evler daha çok tercih edilmektedir fakat 2-3 katlı lüks ahşap evler de tercih edilebiliyor. Ahşap evlerde kat sayısı arttıkça doğal olarak fiyatlar da artıyor. Fiyatların belirlenmesinde malzemeler ve donanımlar da çok büyük rol oynuyor.

Ahşap evler için belirlenen fiyatlar genelde montajsız fiyatlardır, yani kurulum için ekstra bir maliyet ortaya çıkabilir. Kısacası yapılan işçilik de fiyatı doğrudan etkilemektedir. Eğer lüks ahşap ev isteniyor ise yani evin yanına havuz, sauna, veranda, teras gibi özellikler eklenecekse yine doğal olarak fiyat da artış görülmektedir.

Ahşap Ev Fiyatları

Ahşap ev metre kare fiyatları şu şekildedir:

Tek katlı anahtar teslim ahşap ev metre karesi : 2,850 TL

Dubleks ahşap ev anahtar teslim metre karesi : 3000 TL

Bazen indirimli ahşap ev fiyatları da olmaktadır. Örneğin aşağıdaki 10 mtre karelik özel yapım ahşap evin fiyatı 16.000 TL'dir

indirimli ahşap ev

Modern 100 metre kare ahşap ev fiyatı ise 285,000 TL'dir. Bu fiyat aşağıdaki ev modelleri için geçerlidir.

modern ahşap ev

 

Ahşap Ev Tercih Edilmeli mi?

Ahşap evler normal evlere göre daha ucuz ve daha güzel oldukları için kesinlikle ev alacakların göz önünde bulundurması gerekiyor. Bu evler çevre dostu olduğu için geri dönüşüm açısından da oldukça faydalıdır. Normal beton evlere nispeten daha ucuzlardır ve göze daha güzel, estetik görünürler. Sadece bu nedenlerden dolayı bile tercih meselesi olabilmektedir. Tercih edilmesinin mantıklı olacağını destekleyen bir diğer konu ise ahşap evlerin uzun ömürlü olmalarıdır. Geçmişten günümüze gelen ve yaklaşık 50-100 yaşında olan ahşap evler şu an hala ayakta durmaktadırlar. Uzun lafın kısası ahşap evler beton evlere göre daha az maliyetli ve daha avantajlı olduğu için kesinlikle tercih edilmelidir.

 

1 YORUMLAR

YORUM YAZ


maraş sülük