Akşener " İktidar biraz olsun utanıyor mu ?" derken neyi kastetti ?

Akşener " İktidar biraz olsun utanıyor mu ?" derken neyi kastetti ?

Emekli bir vatandaş ile aralarında geçen muhabbeti aktaran İyi Parti genel başkanı Meral Akşener, iktidara bazı noktalardan tepki gösterdi. Meral Akşener "Emekliye bu şartları reva gören ikktidar bieraz olsun utanıyor mu?" diyerek tepkisini dile getirdi. 

İyi Parti genel başkanı Meral Akşener, sosyal medya üzerinden iktidar partisine tepki gösterdi. Akşener tepkisinde şunları belirtti : " Gelin beraber hesaplayalım...2 bin TL maaş alan emeklimiz 800 TL kira, 400 TL de faturalara ödüyor. Geri kalan 800 TL ile ayın geri kalanını nasıl geçirsin ? " dedi. 

Meral Akşener tepkisinin devamında şu ifadelere yer verdi : " Emekliye bu şartları reva gören iktidar biraz olsun utanıyor mu ? Görüyoruz ki utanmıyor " diyerek net şekilde iktidar partisini eleştirdi. 

Akşener " Utanmıyorlar" derken neyi kastetti

Akşener'in, tepkisinde emeklilerin aldıkları maaş ile ay sonunu getiremedikleri imasında bulundu.Yoruma açık olan tepkisinde anlaşılıyor ki, iktidar partisinin ekonomiyi iyi yönetemediği vurgulanmak istenmiş gibi. Zor günler geçirdiğimiz bugünlerde, özellikle Doğu Akdeniz meselesinde tüm oklar üzerimize çevrilmişken, muhalefet partilerinin bu tür konular üzerinden iktidara tepki göstermesi dikkatlerden kaçmamıştır. 

Emekliller ile yaptığı diyaloğu tepki olarak kullanması ve zamanlama olarak bu açıklamalar kamuoyunda farklı şekilde algılanmıştır. Ak Parti'ye destek veren kesim bu ifadelerin hiç hoş olmadığını, şu günlerde birlik beraberliğe engel olduğunu belirtmektedirler. İktidar partisnin, emekliye, dula, öğrenciye, yaşlıya, hasta bakıcıya, hastaya, işinden çıkarılana yaptığı onlarca farklı yardımları ve destekleri görmezden gelmesi akıllara başka soruları getirmektedir. 

Doğu Akdeniz önemli

Ülkemiz için bu günler, birlik ve beraberliğin zirvede olması gereken günlerdir. İktidar muhalefet her  kesimden, her camiadan vatandaşın birlik mesajını en gür sada ile haykırması gereken günlerden geçiyoruz. Doğu Akdeniz meselesi yüzünden bizi köşeye sıkıştırmaya çalışan düşmanlara pirim vermemek gerekiyor. Özellikle içerde siyeset yapacam diye ülkeyi dışarıda zora sokmamak gerekirdi. 

Ülkenin geleceği birlik ve beraberliğe bağlı

Ümit ediyoruz ki herkes üzerine düşen görevi tam olarak yerine getirir ve birlik beraberlik noktasında daha güçlü hale geliriz. Mutlaka bugünler de geride kalacak. Küçük hesaplaşmaları bir kenara bırakarak ülkenin istikbali adına adımlar atmak yerinde olacaktır. 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük