Arabam kaç para eder diyenlere hesaplama aracı

Arabam kaç para eder diyenlere hesaplama aracı

Türkiye’de ikinci el araba piyasası gün geçtikçe önem kazanıyor. Özellikle internet üzerinden araba araştıranlar, çok farklı fiyatlara şahit oluyorlar. Bu yazımızda arabam kaç para eder diyenler için; araç değeri hesaplama konusunu ele alacağız.


Arabam Kaç Para Nasıl Öğrenebilirim ?

Arabanızın ikinci el piyasa değeri farklı yöntemlerle öğrenilebilir. Burada en kolay yöntemlerden iki tanesinden bahsedeceğiz.


2.el piyasa değeri öğrenme birinci yöntem:
Türkiye’nin en büyük ikinci el satış sitesi olan sahibindencom’a ait mükemmel bir uygulama var. Bu uygulama üzerinden gerçek 2.el piyasa değeri bilgilerine ulaşabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak ? Öncelikle mobilinize sahibindene ait programı indirmeniz gerekir. Sahibinden uygulmasını telefonunuza indirdiyseniz geri çok kolay.


Kendi telefonunuzda sahibinden uygulamasını açın. 
Sol taraftaki seçeneklerden servisler diye yazan bölüme tıklayın
Servisler yazan yerin üzerine tıkladıktan sonra, “Oto 360” sekmesini göreceksiniz. Şimdi oto 360 sekmesine tıklayınız.
Oto 360 sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza alırken, satarken kısımları gelecek. Siz burada satarken sekmesine tıklayınız.
Satarken sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza çıkan ekranda, araç değerleme sekmesine tıklayınız.
Bu işlemlerden sonra karşınıza gelen ekranda araç bilgilerini giriyorsunuz. Yani seçeneklerden seçiyorsunuz. Burada tüm ayrıntılar var. Aracın modeli,yakıt türü vb.. her şey var.Son olarak ta aracın kilometre bilgisi istenecek onu da girdikten sonra, araç değeri sorgula butonuna tıklayın ve arkanıza yaslanın. Bir kaç saniye içinde aracınızın 2.el piyasa değeri karşınıza çıkacaktır.


2. el piyasa değeri sorgulama yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
sahibindencom araç değeri hesaplama : https://www.sahibinden.com/oto360/arac-degerleme

2.el piyasa değeri öğrenme ikinci yöntem :
Şimdi arabam kaç para eder? Diyenler için ikinci yöntemden bahsedeceğiz. Burada yukarıda anlattığımız 2.el piyasa değeri öğrenme birinci yöntemini ve 2.el piyasa değeri öğrenme ikinci yöntemini video olarak ekleyeceğiz. 


 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük