Banyo Fayans Modelleri Ve Bazı Püf Noktalar

Banyo Fayans Modelleri Ve Bazı Püf Noktalar

Banyo gibi ıslak alanlarda dekorasyon için hem duvarlarda hem de zeminde en çok kullanılan ürünler banyo fayansı olarak bilinir. Bu kapsamda dekorasyonu istediğiniz şekilde gerçekleştirmek için banyo fayans modelleri çok geniş bir çeşitlilik oluşturmaktadır. Çeşitlilik yani model oluşturmak açısından da banyo fayansı ürünleri üzerinde renk ve desen değişimleri sağlanmaktadır. 

Bugün isterseniz uzmanlardan destek alarak isterseniz sadece kendi fikirleriniz ile banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız, banyo fayans modelleri için birçok farklı marka üzerinde seçim gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda renk açısından düşündüğünüzde ise isterseniz koyu renkli fayanslar isterseniz kahverengi veya beyaz fayanslar tercih etme gibi imkanlarınız yer almaktadır. 

Fayans Nasıl Döşenir?

Dekorasyon aşısından banyo fayans modelleri arasından seçim gerçekleştirdikten sonra bu ürünlerin nasıl döşeneceği yani uygulamanın tamamen sağlıklı şekilde nasıl yapılacağı bilinmelidir. Çünkü fayans döşeme işlemi gerçekleştirilirken yanlış yapıldığında veya amatör bir şekilde döşeme yapıldığında daha sonra su aktarma ya da görüntü bozukluğu gibi sorunlar ortaya çıkabilir. 

Fayans döşeme işlemi gerçekleştirmek istediğinizde, öncelikle döşeme yapılacak zeminin tamamen düz yani engebeli bir şekilde olmamasına dikkat etmeniz önemlidir. Örneğin, banyo zemininde döşeme işlemi gerçekleştirilecek ise seçtiğiniz banyo fayans modelleri sonrasında bu ürünler ile birlikte döşeme yani yapıştırma malzemeleri ve derz malzemeleri de temin edebilirsiniz. Bu malzemeler sayesinde zemini düz bir konuma getirdikten sonra fayansları sırasıyla ve birbirlerine denk gelecek şekilde yere yapıştırabilirsiniz.

Yapıştırmanın ardından su terazisi kullanmanız vasıtasıyla zeminin tamamen düz olup olmadığını ve istediğiniz eğimin sağlanıp sağlanmadığını tespit edebilirsiniz. Bu sırada tokmak gibi bir malzeme sayesinde fayansların yerine tam oturmasını sağlayabilirsiniz. Döşeme işlemi bittikten sonra ise fayans aralarındaki kalan boşluklara derz doldurarak üstü zeminini temizleyebilirsiniz. Böylece banyo fayans modelleri sayesinde istediğiniz görselliği elde edebilirsiniz.

Fayans Araları Nasıl Temizlenir?

Dekorasyon için banyo fayans modelleri açısından özenli bir şekilde seçim gerçekleştirdikten sonra yapmış olduğunuz bu uygulamanın tertemiz kalmasını isteyebilirsiniz. Bu noktada özellikle fayans aralarını kirlenmesi yani kir birikmesi dekorasyon görüntüsünü en çok bozan nokta olarak bilinmektedir. Bu bağlamda da belirli dönemlerde fayans aralarını temizleyerek, dekorasyonun bozulmasını engelleyebilirsiniz. 

Fayans, toprak ve farklı malzemelerin karıştırılması sayesinde pişirilerek üretilen bir yapı malzemesidir. Bu nedenle kullanılacak temizlik malzemesinde de genellikle çok fazla asidik malzeme kullanmamaya özen göstermek önemlidir. Hatta bazı banyo fayans modelleri daha hassas bir yapıya sahip olduğu ve renkleri daha hassas olduğu için pratik temizlik malzemeleri kullanılabilir. Ancak fayans aralarının temizlenmesi açısından sirke ve tuz gibi doğal malzemeler ya da diş fırçası ile pratik sabun bazlı temizleyiciler kullanılması dahi yeterli olabilir. 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük