Banyo Modelleri Ve Öneriler

Banyo Modelleri Ve Öneriler

Banyo, evin en çok kullanılan neredeyse her gün ihtiyaç duyulan alanlarından biri olduğu için dekorasyonda da banyo modelleri önemli bir yere sahiptir. Aslında bu modelleri oluşturmak açısından öncelikle duvar ve zemin döşemesi sonrasında ise duşa kabin, küvet, banyo dolabı, lavabo gibi birçok farklı ayrıntının özel olarak seçilmesi ve birbirine uyumlu şekilde uygulanması önemlidir. 

Bugün özellikle iç mimari uzmanları tarafından yapılan uygulamalar göz önünde bulundurulduğunda, her detayı bambaşka bir görüntü ortaya çıkaran banyo modelleri ile karşılaşabilirsiniz. Hatta bu sayede siz de bu örnek modelleri göz önünde bulundurarak, kendi dekorasyonunuzu sağlayabilir veya daha farklı yaratıcı modeller ortaya çıkarabilirsiniz. 

Banyo Modelleri İçin Şıklık Ve Zarafet

Özellikle ev dekorasyonunda zarafete yani estetiğe çok yüksek önem veren kişiler için banyo modelleri uygulanırken, sade ürünler ile şıklık yakalanması daha kolay olacaktır. Günümüzde modern banyolarda sade ve keyifli bir görüntü için sadece birkaç parça küçük çiçek veya bitki dahi kullanılarak avantaj elde edilmektedir. Modern banyolarda ışıltılı ve parlak aynalar, çerçeveler, dolap kulpları ile hareket elde edilmesi de mümkündür. Hatta abajur kullanımı dahi tercih edilebilir. 

Küçük dokunuşlar banyo modelleri için değişimleri edebilmek yani farklılığı yakalamak için çok önemli bir çalışma ortaya çıkaracaktır. Bazen banyoda küçük mumlar, havlu sepetleri veya sabun sepetleri kullanmak, farklı raflar ve askılar yerleştirmek hatta müsait noktalarda banyonun penceresi olması da dekorasyona farklı bir görüntü katabilir. 

Büyük Veya Küçük Banyo Modelleri

Evlerde banyo dekorasyonu gerçekleştirilirken en önemli noktalardan birisi de banyonun boyutu olarak görülmektedir. Yani küçük kare boyutlu bir banyo ile gayet büyük ve geniş bir banyoda yapılacak dekorasyon birbirinden farklılık oluşturmalıdır. Bu nedenle banyo modelleri açısından düşünürken, örneğin küçük bir kare dekorasyonda yerleşimi doğru sağlamanız ve küçük ölçüler tercih etmeniz önemlidir. Ayrıca bu tür bir banyoda geniş aynalar, banyonun daha geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur. 

Dar alınlı banyolarda köşeleri iyi değerlendirdiğinizde, yerleşimi doğru sağlamak mümkün olurken geniş banyolarda da özellikle büyük boyutlu küvetler ve eşyaların olabildiğince birbirinden uzak olması daha ferah bir kullanımı ortaya çıkarır. Bugün banyo modelleri incelendiğinde genellikle geniş alanlı banyolarda halı hatta ahşap yer kaplaması kullanıldığı veya gömme dolap yapıldığı dahi görülmektedir. 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük