Branda Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Branda Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Açık alanların kapatılabilmesi, gölgelik ya da dinlenme açısından alan elde edilmesi için branda en çok kullanılan malzemelerden birini oluşturur. Örneğin kafeterya, bahçe, piknik alanı, teras, balkon veya mağazalar gibi birçok farklı alanda tente kullanımı görülebilir. Malzeme sayesinde farklı mevsimler sonucu ortaya çıkan soğuk hava, güneşli ve rüzgarlı hava gibi istenmeyen zorluklara karşı mukavemet yani daha güvenilir bir alan elde edilebilir. 

Branda Çeşitleri Nelerdir?

İlk kapsamda branda denildiğinde insanların aklına aslında tek bir çeşit ürün gelebilir. Genellikle malzeme açısından çok yüksek değişimler görünmese de kullanıldıkları alanlara ve şekillerine göre çeşitler birbirinden ayrılmaktadır. Örneğin yapısına bağlı olarak delikli folyodan üretilmiş, fermuarlı şekilde üretilmiş, membran ile üretilmiş veya naylon malzeme ile üretilmiş tente çeşitleri yer aldığı gibi örnek olarak şeffaf ürünler de yer alabilir.

Üreticinin kullandığı malzeme aralıklarına, tüketicinin ürün talebine ve fabrikanın sahip olduğu imkanlara göre ürün çeşitleri birbirinden ayrılabilir. Ancak ürünlerde en önemli nokta, kullanım alanının ihtiyaç duyduğu özelliklere bağlı ortaya çıkar. 

Hangi Branda Hangi Alanda Kullanılır?

Günümüzde branda kullanım alanı çok geniş bir yapıya ulaşmış olmak ile birlikte müstakil evlerde teras ya da balkon gibi kısımlarda, havuz kenarlarında, kafeterya ve restoranların bahçe bölümlerinde, tarım sektöründe veya yine bahçeler içerisinde hatta parklarda kullanımı görülebilir. Zira sorunsuz ve kolay bir şekilde uygulanması mümkün olan bu malzeme aynı zamanda rüzgar ya da güneş gibi etkilere karşı dayanıklı ve kolay bir kullanım ortaya çıkarmaktadır. 

Kullanım alanları temel olarak incelendiğinde ise örnek olarak tarım alanında fındık brandası büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Özellikle yağmurdan ve soğuk havadan korunmak için kullanılan ürünlerde ise membran ile üretilmiş seçimler yapılabilir. Teras ve balkon gibi alanların üst kısmını kapatmak için tente kullanımı tercih edilebileceği gibi aynı zamanda bahçe kısımlarında da çadır elde etmek için kullanım gerçekleştirilebilir. 

Örnek olarak bir kafeterya veya restoran işletmesinin bahçe bölümünde ek kullanım alanı oluşturmak için şeffaf branda gibi bir tercih sayesinde yeni bir alan elde edilebilir. Genellikle çadır şeklinde adlandırılan bu sistemler çoğu zaman fermuarlı yapıya sahip olarak kullanılmaktadır.

Çok daha yüksek boyutlu ürünler halı sahaların üstünü kapatmak ve havuz gibi noktaların üstünü kapatmak için dahi kullanılabilir. Yine otomobilleri muhafaza edebilmek ve özellikle kötü hava koşullarında korumak için oto branda tercih edilebilir. 

Branda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sayılması mümkün olan birçok farklı alan yer almakla birlikte tente birçok alanda önemli bir yere sahiptir ve genellikle koruma amacıyla kullanılır. Bu nedenle branda fiyatları seçmiş olduğunuz ürünün yapısına göre değişmekle birlikte yine ürün ölçüleri, ürün türü ve üretim malzemesi gibi noktalar sayesinde de fiyatlarda değişim ortaya çıkabilir. Bilhassa üreticinin kalitesi ve seçmiş olduğunuz ürünün kalitesi gibi noktalar da branda için fiyatlar üzerinde etkili olabilir.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük