Corona Virüs Sonrası Eski Mimariyi Unutun

Corona Virüs Sonrası Eski Mimariyi Unutun

Corona Virüs dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok alışkanlığı değiştirmeye başladı. Belki birçok alışkanlığın değişmesi hayat kalitesini bir tık yukarıya taşıyacaktır.

Beslenme alışkanlığından alışverişe, spordan giyime birçok alanda değişiklik yapan KOVİD-19 en ciddi değişikliği mimaride yapacak gibi görünüyor. Yenişafak’tan Fazıl Şahan’ın haberinde ; Corona Virüs salgını ile birlikte konut proje ve mimarilerinde değişim olacağı vurgulanmaktadır.

Kovid-19 salgını ile birlikte dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni bir döneme girilmiştir. Habere göre yakın bir zamanda çevre dostu proje ve mimarilerin devreye gireceği bekleniliyor.

Yeni nesil binalar, kendi enerjilerini kendileri üretebilecek. Herhangi bir salgın durumuna karşı gerekli altyapıya sahip binalar tasarlanacak. Bu tip mimari tasarımlar Cumhurbaşkanlığı tarafından da desteklenebilir. Çünkü yakın bir gelecekte Türkiye’nin “dünyanın sağlıkta tedavi merkezi olabileceği” değerlendirilmesinde bulunulmuştur. Bu çerçevede salgınlara karşı altyapısı olan binalar mutlaka desteklenecektir.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük