Coronavirüs ev fiyatlarını nasıl etkiledi ?

Coronavirüs ev fiyatlarını nasıl etkiledi ?

Coronavirüs öncesi ev alma planları yapanlar bir süre bu isteklerini ertelemek zorunda kaldılar. Bu bekleme süresince ellerinde bulunan parayı ya altına ya da dövize çevirdiler. Aslında en doğrusunu yaptılar. Peki coronavirüs sonrası ev alacak olanları ne bekliyor ? Ev fiyatları arttı mı? Yazımızın devamında bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Coronavirüs ev fiyatlarını nasıl etkiledi ?

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tüm sektörler coronavirüs salgını sebebiyle olumsuz etkilendi. Konut sektörü de bu olumsuzluktan payını aldı. Çoğu yerde inşaatlar durma noktasına geldi. Sosyal mesafenin korunması gereği büyük şirketler bazı önlemler aldılar.

Şirketlerin aldığı önlemler iş yapma kapasitelerini de olumsuz etkiledi. Durum böyle olunca zararları da artmaya başladı. Teslimatlar zamanında yapılamayacağı gibi daha önce anlaşılmış olan fiyatlar da firmaları epey zora sokacak gibi görünüyor.

Bazı illerde de işçiler coronovirüs nedeniyle işe gitmek istemiyorlar. Durum böyle olunca yine işler uzamaya başladı. Sokağa çıkma yasağının uygulanması ve daha birçok COVİD-19 çerçevesindeki önlem inşaat sektörünü ciddi şekilde hırpaladı.

Ev fiyatları arttı mı?

Yukarıda anlatılanlar çerçevesinde coronavirüs sonrası ev fiyatları bazı illerde artmış durumda. Şu ortamda zaten satışlar durma noktasına gelmiş sayılır. Bu talep azlığına rağmen şirketler zararlarını azaltmak için fiyatları yükseltmek zorunda kalacaklar.

Piyasaların açılması ile birlikte ev fiyatlarının artmış olduğu ortaya çıkacaktır. Umarız sadece ev fiyatları artmış olur. Yöneticiler mutlaka buna bir çözüm önerisi sunacaklardır.

Sizin bölgenizde ev fiyatları nasıl oldu ? Yorum bölümünde bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük