Eminevim Nedir ? Eminevim’e Girilir mi?

Eminevim Nedir ? Eminevim’e Girilir mi?

Eminevim 1991 yılında bir otomotiv şirketi olarak işe başladı. Emin otomotiv A.Ş. olarak araba ihtiyacı olanlara yıllarca hizmet götürdü. 2000’li yıllardan sonra artan talepler doğrultusunda elbirliği sistemini Türkiye’nin dört bir yanına duyurdu. Bundan böyle sadece otomobil değil halkın ev ihtiyacı için de çalışmaya başladı. Kısaca Eminevim nedir ? diyenlere, Eminevim “faizsiz ev alma mucidi”, 150 bin mutlu aile, el ele birlikteliğin simgesidir diyebiliriz.

Eminevim nedir ?

Eminevim en kısa tanımıyla, faizsiz ev alma yöntemidir. Elinde birikmiş parası olmayan vatandaşlar, taksitle Eminevim aracılığıyla ev sahibi oluyorlar. Vatandaş ödeyeceği taksit miktarını kendisi belirliyor. Ödeyeceği taksit miktarı ve alacağı ev fiyatına göre bir gruba dâhil oluyor. Aynen kadınların altın günü gibi bir sistem. Elbirliği denen bu sistemde herkes birbirine yardımcı olarak ev alıyor. İşte ev ihtiyacı olanları bir araya getirip, taksitle ev alma işini organize eden bu sistemin kurucusu Eminevim’dir.

Eminevim ile ev nasıl alınıyor ?

Ev almanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Özellikle bankalardan kredi çekerek ev almak oldukça yaygındır. Lakin banka kredisi kullanmadan, faizsiz bir yöntemle ev almak isteyenlerin sayısı da az değildir. Siz de bu yazımızı okuduğunuza göre faizsiz yöntemleri araştırıyorsunuz demektir. Eminevim ile ev almanın üç farklı yöntemi bulunmaktadır.

Eminevim sistemi ile ev alabilmek için öncelikle ne kadarlık bir ev alacağınıza karar vermelisiniz. Alacağınız evin miktarını belirledikten sonra gerisi oldukça kolaydır.

Adım adım Eminevim ile ev nasıl alınır ?

  • Satın almayı düşündüğünüz ev için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu belirleyin.
  • Çekilişli, vade ortası ve peşinatlı sistemlerden hangisine gireceğinize karar verin.
  • Ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarını belirleyin. Eminevim 200 taksite kadar imkan sunmaktadır.
  • Size söylenen tarihte paranızı yani evinizi alın. İşte hepsi bu kadar.

Eminevim çekilişli sistem

Çekilişli sistem ile ev almak istiyorsanız, vadenize göre bir gruba dahil oluyorsunuz. Belirli aralıklarla yapılan çekilişlerde her ay bir kişiye ev çıkmaktadır. Aslında tam bir yardımlaşma örneğidir bu sistem. Tüm çekilişler noter huzurunda gerçekleştirilir. Bu sistemde ilk ay ev sahibi olma şansınız da var.

Eminevim vade ortası sistem

Bu sistemde herhangi bir çekiliş söz konusu değildir. Taksit sayısının yarısına gelen herkes belirlenmiş olan rakamı teslim alır. Örneğin, 100 bin TL için aylık 1000 TL taksit yatırıyorsa 50. Aya geldiğinde 100 bin TL teslimatını alır. Bu sistemde taksitler sabittir, artış ya da azalma söz konusu olmaz. Ayrıca kira yardımı ödemez ya da kira yardımı almaz.

Eminevim peşinatlı sistem

Peşinatlı sistemde vereceğiniz peşinat ve ödeyeceğiniz taksit miktarına göre vade belirlenir. Bu sistemde belirlenmiş olan miktarı daha erken alabilirsiniz. Bu sistemde de çekiliş yoktur. Belirlenmiş olan vadede teslimatınız yapılır. Ödeyeceğiniz taksit miktarında bir artış ya da azalma olmaz.

Eminevim’e girilir mi ? Eminevim güvenilir mi ?

Eminevim güvenilir mi?

Eminevim 1991 yılından bugüne kendini kanıtlamış bir oluşumdur. 150 bini aşkın üyesi ile güvenilir olup olmadığını zaten kanıtlamaktadır. Yaptığı tüm işlemleri resmi olarak yapmaktadır. Vatandaşları bir araya getirerek el birliği ile ev ve araba almalarını sağlıyor. 30 yıllık bir deneyime ve 150 bin kişilik dev bir aileye sahip olması onu güvenilir yapmaya yetiyor da artıyor.

Eminevim’e girmek isteyen herkes etrafında mutlaka Eminevim aracılığıyla ev ya da araba sahibi olmuş birilerini bulacaktır. Onlardan gerekli bilgi ve yaşadıkları deneyimleri öğrenerek Eminevim’e girilip girilmeyeceğini öğrenebilirler.

Eminevim şikayet birimi

Eminevim müşteri memnuniyeti odaklı çalışma yürütüyor. Bu nedenle Eminevim şikayet birimi oluşturulmuştur. Bu birim mobil şube, e-posta, çağrı merkezi, web sitesi ve mektup gibi araçlar vasıtasıyla bildirimler alıyor ve bu bildirimlere cevap veriyor. Eminevim şikayet bildirimi aldığında tüm bildirimleri referans kodu ile arşivliyor ve ona göre değerlendiriyor. En fazla 3 iş günü içerisinde bildirimlere cevap veriyor.

Eminevim araba sistemi nasıl çalışıyor ?

Eminevim araba almak isteyenler için de çok avantajlı bir sistemdir. Faizsiz araba almak isteyenlerin hayallerine cevap veren bu sistem şimdiye kadar on binlerce insanı araba sahibi yapmıştır. Eminevim araba sahibi yapma yöntemi de aynı ev alma sistemi gibidir. Araba alma sisteminde de çekilişli, vade ortası ve peşinatlı yöntemler bulunmaktadır. Kişi öncelikle ne kadarlık bir araba alacağına karar veriyor. Ardından ödeyebileceği taksit miktarını belirliyor. Sistem otomatik olarak hesaplama yaparak vadesi belirleniyor. Vadesinin geldiği gün ister sıfır ister ikinci el aracını satın alabiliyor.

Eminevim araç almak isteyenlere de çok etkili kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalardan yararlanarak araç sahibi olan binlerce vatandaş bulunmaktadır.

Eminevim sistemi hakkında bazı detaylar

Eminevim sistemi ile ister ev ister araba alın, ödemeleriniz tamamlanana kadar eviniz ve arabanız ipotek altına alınır. Yani Eminevim’e olan borcunuz bitmeden evinizi veya arabanızı satamazsınız. Çünkü Eminevim tarafından ipotek edilmiştir. İlk bakıldığında ipotek kelimesi olumsuz gibi görünse de aslında vatandaşlar için büyük bir avantajdır. İpotek konmasındaki tek amaç, diğer üyelerin hakkını muhafaza etmektir. Düşünün evini ya da arabasını alanlar, ödeme yapmayıp kayıplara karışsalar diğer üyelerin ve şirketin geleceği tehlikeye girecektir. İşte hem şirketin geleceğini ve hem de diğer üyelerin hakkını korumak için ipotek sistemi getirilmiştir. Aslında bu yöntem Eminevim’i daha güvenilir hale getirmiştir.

Eminevim araba ve ev alımında sunduğu kolaylıklarla adını duyurmuştur. Taksitlerinizi öderken zor duruma düştüğünüzde ve taksit yatıramayacak hale geldiğinizde endişe etmenize gerek yok. Eminevim ödeme yapamayacağınız durumlarda taksitlerinizi donduruyor. Durumunuz düzeldiğinde en son kaldığınız taksitten ödeme yapmaya devam ediyorsunuz. Böylece araba ve ev hayalleriniz uçmamış oluyor.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük