Ev Ofislerinden Açık Oturma Odalarına: Covid Çağının En Sevilen Ev Modelleri

Ev Ofislerinden Açık Oturma Odalarına: Covid Çağının En Sevilen Ev Modelleri

Koronavirüs krizinin ortasında, Miami pied-à-terreBig Sky'daki dağın tepesindeki konak kadar çekici olmayabilir . Ancak, fazladan alan ve belki de virüs riskinden ve bazı kentsel alanlarda artan bozulmayı izole edecek daha kırsal bir konumun ötesinde, ev sahipleri tam olarak ne arıyor?

Homescom geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgını sırasında bir ev satın alan veya 2021'den önce bir ev satın almayı planlayan 1000'den fazla tüketiciyi araştırdı. Ankete katılanların yüzde 80'inin , ev satın alma bütçelerinin aynı kaldığını veya o zamandan beri arttığını belirttiği ortaya çıktı. Pandemi sonrası 10 anket katılımcısından dördü artık virüs salgını nedeniyle farklı özellikler arıyor.

En çok talep gören imkanlardan bazılarının neler olabileceğini önceden tahmin etmiş olabilirsiniz. Zaten bu anket bunu onaylıyor. McNease, "Uzaktan çalışma ve öğrenmenin gelecekte daha yaygın hale gelme olasılığı ile birlikte, açık konsept tasarımlara olan yüksek talep azalabilir," diyor ve alıcıların artık belirlenmiş ofis alanı gibi belirli faaliyetler için tasarlanmış daha fazla alana sahip yerleşim planları aradıklarına dikkat çekiyor. Sinema deneyimini eve getirmek için bir medya odası talepleri de dikkat çekiyor.

Pandemi nedeniyle bir evde bulmayı umdukları özellikleri değiştiren katılımcıların yüzde 40'ının yüzde 30'u açıkça belirlenmiş bir ev ofisi arıyor. İkinci olarak daha büyük ekran görüntüleri isteniyor. Üçüncü olarak kapalı bir arka bahçe (yüzde 27) ve kapalı bir kat planı en çok talep edilenler arasında. Ankete katılanların çoğu bu üç maddeyi genellikle işaretliyor. Daha fazla insan boş zamanlarını evde geçirdikçe, " oturma odasını dışarıya taşıma " kavramını konuşmaya başladı. Dışarıda bir oturma odası, çalışma masası, yemek yeme ve daha birçok faaliyet talepler arasında.

Ev satın almayı planlayanların üçte biri karasız veya ödeme gücü zayıf olan demografik yapısı 18 ila 34 yaş arasında olanlardır.

Homescom Pazarlama Başkan Yardımcısı Patty McNease,  federal öğrenci kredisi ödemeleri ve okulların kapatılması için yakın zamanda yüzde 0 faiz oranlarının getirilmesi ev alacakların bütçesinde artışa sebep olduğunu belirtiyor.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük