Evinizi Sizin Eviniz Gibi Hissettirmenin 7 Kolay yolu

Evinizi Sizin Eviniz Gibi Hissettirmenin 7 Kolay yolu

Sizin gibi hissettiren bir ev oluşturun. Şu an yaşadığınız evde ister yıllardır oturuyor olun ister yeni taşınmış bir kiracı olun. Otontik bir şekilde sizin imzanızı taşıyan sizi hissettiren bir ev planlayın. Tabi bunu yapmak biraz zor olabilir. Zorluğuna rağmen hem eğlenceli hem de harika bir sonuç olacağından emin olabilirsiniz.

Evinizi bir ev gibi hissettirmek için yapacağınız küçük değişikler ve ufak dokunuşlar, harika bir ev hissini sizde uyandıracaktır. Evimizde daha çok vakit geçirmeye başladığımız şu günlerde bu değişiklik daha iyi hissettirecektir. O zaman hadi yeni bir ev tarzı oluşturmaya başlayalım.

Aile fotoğrafları sergileyin

Evinizin bir köşesini aile fotoğraflarının sergilendiği bir küçük sergi alanına çevirin. En eski fotoğraflarınızdan şimdiye kadar size keyif verecek, güzel anılarınızı hatırlatacak fotoğraflarınızı sergileyin. Çok hoşunuza giden ya da sizin için çok değerli olanları çerçeveletmeyi düşünün. Hem misafirler için hem de aile fertleri için harika bir sunum olacaktır. Evin bu köşesi sizin imzanızı taşıyor olacaktır.

Değerli Hatıra Niteliğindeki Eşyaları Sergile

Daha önce almış olduğun bazı hediyeleri, tatil gezmelerinde hatıra olsun diye satın almış olduğun bazı eşyaları ve evde çok eskilerden kalmış kullanılmayan bazı eşyaları toparlayarak bir masa üzerinde ya da uygun bir köşede sergileyebilirsin. Bu hem ev için otantik bir dekorasyon olacaktır hem de seni mutlu edecektir.

Koku İmzası Ekleyin

Bilsek ya da bilmesek de her evin kendine özgü bir kokusu vardır. Siz de hoşunuza giden aromayı belirleyin ve bir koku püskürtücü ile evinize hoş bir koku imzası ekleyin. Güzel hafif bir lavanta kokusu evinizi romantik bir havaya büründürecektir. Kullandığınız kokunun aromasına uygun resimlerle etrafta göz banyosu yaptıracağınız bitki resimleri olsun.

Canlı bitkilere yer açın

Evinizin bahçesi varsa orayı değerlendirin. Sevdiğiniz bitkilere bahçenizde yer verin. Günlük onların bakımları ile meşgul olun. Mümkünse pencerenizden ya da balkonun uzdan bitkileriniz görülebilsin. Eğer bahçeniz yoksa saksılara canlı bitkiler ekebilirsiniz. Hem mutfakta hem salonda tercih edebileceğiniz onlarca bitki, çiçek türü olduğunu unutmayın. Size has bitkileriniz sizi daha iyi hissettirecektir. Küçük saksılara ekilmiş fesleğen ve reyhan gibi bitkiler evinize hoş bir hava katacaktır.

Sevdiğiniz sanatı yansıtın

Evinizin bir duvarına resimle ilgili sanat eserleri çizebilirsiniz. resim yeteneğiniz yoksa üzülmeyin, hangi sanata ilginiz varsa onu evinizde mutlaka yansıtacak bir alan vardır. Etrafta sanatınıza ait izlerin olması sizi oldukça memnun edecektir.

İlgi alanlarınıza yer açın

Hobiniz ya da hobileriniz olabilir. Gitar çalmak, müzik dinlemek, ney üflemek gibi… Bu ilgi alanlarınıza özel bir alan oluşturun. Bir çay keyfi eşliğinde hobileriniz ile vakit harcayın. Unutmayın bu ev sizin eviniz. tam size göre olmalı.

Davet eden bir giriş oluşturun

Eve giriş yaptığınız yerleri özenle zenginleştirin. Eve ilk girişin yapıldığı yerdeki renk tonları canlı olmalıdır. Evin girişi güzel kokmalıdır. Misafirler için ayakkabılık olmalıdır. Girişe yerleştirilmiş güzel desenli terlikler nezaketinizi yansıtacaktır. Giriş sizi ve gelenleri kendine çekmelidir. Adeta kendine davet eden bir oluşturulmalıdır. Zaten böyle bir girişten sonra ev sizinle adeta konuşacaktır.

İşte size evinizi kendi eviniz gibi hissettirecek basit adımlar. Siz de bu adımlara ekleme yapmak isterseniz yorum bölümünde görüşlerinizi ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük