Fuzul evim saadet zinciri midir?

Fuzul evim saadet zinciri midir?

Fuzul evim, emin evim ve buna benzer firmalar son yıllarda geliştirmiş oldukları sistemler hakkında örnek gösterilmeye başlandı. Müşteri potansiyelleri artınca akıllarda soru işaretleri de oluşmaya başladı. Merak edilenlerin başında “Fuzul evim saadet zinciri midir?” sorusu gelmektedir. Bu yazımızda el birliği sistemi, faizsiz ev alma sistemi gibi konuları da aydınlatmış olacağız.

Fuzul evim el birliği sistemi

El birliği sistemi, öyle akla gelen saadet zinciri ile ilgili bir durum değildir. Aslında bu sistem öğretmenler, ev hanımları, doktorlar, işçiler ve daha birçok gruplar arasında uygulanan altın günü sistemidir.

Hani kadınlar bir evde toplanıp aralarında altın günü yaparlar. İşte el birliği tam da bu altın gününün adıdır. Bir kişinin kendi başına satın alamayacağı araba,ev ya da başka bir eşyayı başkalarının da desteği ile almasıdır. Zamanı geldiğinde de kendisi bir başkasına aynı yardımda bulunmasıdır. Bu sürecin resmi kayıtlar altında yapılmasına el birliği sistemi denmektedir.

Belli sayıda oluşturulan gruplara, üye kayıtları yapılır. Bu üyeler dahil oldukları gruplara göre, aidat öderler. Havuzda biriken para her ay bir grup üyesine toplu şekilde ödenir.

Sisteme girmek için de belli bir oranda organizasyon ücreti ödenmelidir. El birliği sisteminde, çekilişli, vade ortası ve peşinatlı gibi teslimat çeşitleri bulunmaktadır. Dileyen bu teslimat çeşitlerinden birine dahil olabilir.

Fuzul evim faizsiz ev alma sistemi

Fuzul evim, fuzul oto aynı sistem üzerinden iştirakçi kabul eden firmadır. Edindiğimiz bilgilere göre, Türkiye’de faizsiz ev alma sistemi ile müşteri kaydı yapan en eski firmalardan birisidir Fuzul evim.

İster ev olsun ister otomobil, sistem aynı mantıkla işlemektedir. Sisteme faizsiz denmesinin sebebi, en başta ne kadar oran ödeyeceğinizin belli olmasındandır. Yani sistem sizin paranız üzerinden para kazanmıyor. Size sunmuş olduğu hizmet karşılığında peşin olarak almış olduğu organizasyon üzerinden para kazanıyor.

İster 10 bin lira, ister 100 bin lira almak isteyin; ödeyeceğiniz organizasyon oranı sabittir. Örneğin organizasyon oranı % 5 olsun. Siz ne kadar para almak isterseniz isteyin bu oran değişmeyecektir. Bu yönüyle faizli sistemlerden ayrılmaktadır.

Sonuç

 Fuzul evim, fuzul oto gibi el birliği sistemleri saadet zinciri ile karıştırılmamalıdır. Bu sistemler sayesinde yüz binlerce aile ev ve otomobil sahibi olmuştur.

Titan zinciri, saadet zinciri gibi sistemler daha çok “Network Marketing ” mantığı ile çalışmaktadırlar. Tabi bu tür çalışma pramitinde istenmeyen durumlarla sıkça karşılaşılmaktadır. Çünkü tabandan tavana doğru bir kazanç sistemi bulunmaktadır. Bu durumda bir kısmı az kazanırken bir kısmı çok kazanmaktadır. Zamanla yeni üyeler zarar görebilmektedir.

El birliği sistemi bunlardan çok daha farklıdır. Fuzul ev, fuzul oto el birliği sisteminde isteyen herkes bütçesine göre bir gruba dahil olabilir. İsterse ödeyeceği aidatı kendisi belirleyebilir. Yardımlaşma mantığı ile işleyen bu sistemin saadet zinciri ile hiç bir alakası yoktur.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük