Hacamat ile toksinlerden arınma

Hacamat ile toksinlerden arınma

Hacamat son yıllarda tüm dünyada yaygınlaşan bir uygulama oldu. Türkiye’de hacamat uygulaması hem köprü altı tabir edilen şekilde hem de resmi hastane ve kuruluşlarda yapılmaktadır. Vatandaşlar resmi ve sertifikalı olan yerleri daha çok tercih ediyor. Hacamat ile ilgili yapılan araştırmaların da sayısı son yıllarda artmış durumdadır. Hacamat işlemi ile toksinlerden arınmak mümkün görünüyor.

Hacamat nedir ? Nasıl Yapılır ?

Hacamat en kısa tanımıyla deri altında birikmiş olan kanların dışarı atılması işlemidir. Peki hacamat işlemi nasıl yapılır? Hacamat işlemi öncelikle belirli bir takvime göre yapılır. Hicri ayın 17,19 ve 21. Günleri hacamat için en uygun günlerdir. Uygun gün belirlendikten sonra, hastanın şikayetine göre hacamat yapılacak bölgeler belirlenir. Hacamat bölgeleri belirlendikten sonra hacamat yapılacak yerler temizlenir. Daha sonra bir vakumla hacamat yapılacak noktalar vakumlanır. Vakumlanan bölgelere yeteri kadar kan toplandıktan sonra jilet yardımıyla küçük çizikler atılır. Çizik atma işleminden sonra tekrar vakumlama yapılarak kirli kanların dışarı atılması sağlanır. Bu işlem kirli kanlar bitene kadar birkaç defa tekrar edilir.

Hacamat ile toksinler nasıl temizleniyor ?

Beslenme ve çevre şartlarından dolayı vücutta metal birikimi gerçekleşebilir. Bu metaller zamanla hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Vücut birikmiş olan bu metalleri ve diğer zararlı maddeleri kan yoluyla dışarı atmaya çalışır. Vücudun en geniş organı olan deri altında bu kirli kanlar birikmeye başlar. Bazen bu kirli kanlar dışarı çıkmak için, kaşıntıya, sivilceye veya çıbana sebep olabilir. Öyle kaşıntı tutar ki sizi kanadığı zaman rahatlarsınız. Eğer kaşıntı ile çıkamaz ise sivilce veya çıbana dönüşür. Bu yollarla kirli kanların sadece az bir kısmı dışarı çıkmış olur. Hacamat yardımıyla bu kirli kanlar pratik bir şekilde dışarı atılabilmektedir.

Hacamat deri altında birikmiş kanlarla birlikte metal kalıntıları ve diğer zararlı maddeleri de dışarıya atmaktadır. İncelenen hacamat kanlarında ağır metallere ve toksinlere rastlanmıştır. Bu araştırma Avrupa’da yapılmıştır. İlgili linkten araştırma sonuçlarına göz atabilirsiniz.

Hacamatla toksinlerden arınma konusunda bizlerle değerli bilgilerini paylaşan Dr. Cuma SABUN’a teşekkür ediyoruz. Makalemizin kaynağı Dr. Cuma SABUN ve ekibi olmuştur.

Kaynak: https://www.islamihacamat.com 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük