İkinci el ev fiyatları daha artacak mı ?

İkinci el ev fiyatları daha artacak mı ?

Bankaların düzenlemiş oldukları kampanyalar konut satışlarında artışa sebep oldu. Konut satışındaki artış sıfır yapılmış evlerden ikinci el ev piyasasında yaşandı. 2019 Mart ayındaki satışlara göre 2020 Mart ayında ikinci el ev satışları %22.5 artış gösterdi.

Başta dış ve iç siyaset, doların artışı, ardından Coronovirüs gibi sebepler konut sektörünü olumsuz etkilemişti. Bankaların konut kredisi konusunda kampanya düzenlemeleri işe yaradı. Lakin bu sıfır konuttan çok ikinci el konut satışlarına yansıdı.

İkinci el konut satışlarındaki artış ne kadar sürebilir

Bu durumu şimdiden kestirmek pek mümkün görünmüyor. Coronovirüs sonrası piyasanın ne yönde seyir edeceği çok öngörülemiyor. Burada hükümetin atacağı adımlar ve alacağı kararlar önemli rol oynayacaktır.

İkinci el konut fiyatları daha artacak mı ?

İkinci el konut fiyatlarında artış her geçen gün devam ediyor. Coronavirüs tehdidi tam olarak ortadan kalkıncaya kadar ikinci el konut fiyatları aratacak gibi görünüyor. Sıfır konutlar pahalı olduğundan vatandaşlar iktisat ederek ikinci el konutlara yönelmektedir. Bu sürecin sonbahara kadar süreceği öngörülebilir.

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ