Kamp Sandalyesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Kamp Sandalyesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Kamp gerçekleştirilecek alanda gün boyunca dinlenme ihtiyaçlarını karşılarken veya gün içerisinde yemek yerken oturma amacıyla kamp sandalyesi ve kamp masası yanınızda bulunabilecek temel ihtiyaçlardan birisidir. Bu ürünün temel özelliği pratik bir yapıya sahip olması, diğer sandalye ve koltuklara göre kolayca kullanılması şeklinde görülebilir. 

Bugün kamp çadırıbranda, kulübe veya karavan gibi konaklama imkanlarını tercih ederek kamp gerçekleştiren herkes genellikle kamp sandalyesi ürünlerini yanında bulundur. Çünkü üretim tekniği gereği kapanıp açılabilen, pratik bir yapıya sahip olduğu için sırtınızda dahi taşıyabileceğiniz kolay bir kullanım sağlamaktadır. Kamp alanını kurmuş olduğunuz yerde kolayca açarak oturma imkanı elde ettiğiniz sandalye genellikle bez, mikrofiber, kumaş, metal ve ahşap gibi malzemelerin birleşiminden üretilir. 

Kamp Sandalyesi Nasıl Temin Edilmelidir?

Kamp etkinliklerine katılmadan önce kamp sandalyesi temin etmek istiyorsanız, bazı noktaları göz önünde bulundurabilirsiniz. Yemek yerken, kitap okurken, uzanıp dinlenmek istediğinizde veya deniz manzarası seyretmek isterken kullanabileceğiniz sandalyeniz öncelikli olarak pratik ve portatif olmalıdır. Çünkü ağır bir yapıya sahip olduğunda yanınızda taşınması zor olacağı için veya araç içerisinde taşınması zor olacağı için istenmeyecektir. 

Bir sonraki noktada kamp sandalyesi seçimi gerçekleştirirken özellikle kumaşın iyi olması önemlidir. Örneğin, soğuk hava koşullarında kamp yaparken ısı ve suyu geçirmeyecek, sıcak hava koşullarında ise fazla terletme yapmayacak bir kumaş seçilebilir. Genellikle ana kumaş yapısı termoplastik ve polyester ile birleşirken, bazen tamamen polipropilen kumaş ile üretilmiş sandalyeler ya da keten kumaş ile üretilmiş sandalye elde edilebilir. İskelet açısından da gayet sağlam olması önemli bir yapı oluşturduğu için metal aksamların sağlamlığı kontrol edilmelidir. Ayrıca elbette sade bir görünüşe sahip olması ve renk açısından da içinize sinmesi önemlidir. 

Kamp Sandalyesi Nasıl Kullanılır?

Pratik ve portatif bir yapıya sahip olması ile birlikte kamp koltukları genellikle katlanarak bir kılıf içerisine koyulur ve bu sayede her yere taşınır. Genellikle katlanır kamp sandalyesi 4 ayağı birbirine denk gelecek şekilde kumaş bölgesini içerisinde sıkıştırır ve yine bir cırt cırtlı kuşak sayesinde sarılarak çanta içerisinde yerleşir. Bu sayede kamp sandalyesi araba içerisinde, sırtta elde veya bisiklet üzerinde dahi kolaylıkla kullanılabilir. Ayrıca bu tip ürünlerde genellikle kolçak, bardak askısı ve fermuarlı cep gibi ayrıntılar yer alabilir.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük