Kanepe Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kanepe Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kanepe satın alırken genelde en çok dikkat ettiğimiz iki unsur bulunmaktadır, renk ve model. Aslında ilk başta renk ve modele bakmak çok yanlıştır. Kanepe alırken kanepenin ne amaçlı kullanılacağı öğrenilmelidir. Kanepenin nerede ve nasıl kullanılacağı belirlendikten sonra buna uygun olacak bir model aranmalıdır.

Eğer oturma odanız için misafirlerinizi etkilemek istiyorsanız şık ve estetik bir görüntüye sahip kanepeye ihtiyacınız olacak. Bunun içinde moda gündemini ve yenilikleri yakından takip etmeniz gerekmektedir. Kanepeyi kullanacağınız odanın ölçüsünü alarak kanepenin ölçüleri ile karşılaştırın ve daha sonra satın alım yapın. Bu sayede ekonomik ve şık bir kanepeye sahip olabilirsiniz.

Bunların dışında ise alacağınız kanepenin iskeletine ve döşemesine dikkat edin. Nasıl bilgi edinebilirim diyorsanız alacağınız modelin markası ne ise o markanın mağazasına gidip satış görevlilerine sorabilirsiniz ya da internetten rahatça öğrenebilirsiniz. Ayrıca kanepe alırken üzerine oturup iyice rahatlığını test etmekte fayda var çünkü test etmeden alırsanız ve daha sonra kanepe rahatlık vermez ise üzülebilirsiniz…

Bu arada kanepe satın alırken kumaşına da mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Kanepe modellerinde genellikle en kaliteli ve dayanıklı olan kumaş nubuktur. Orjinal nubuktan yapılan kanepeler genellikle 15-20 yıla kadar dayanıklılığını koruyabilmektedirler ve temizlenmesi de çok basittir. Öyle ki nemli bir bez ile silinmesi bile yeterli olacaktır. Eğer evinizde bir evcil hayvan beslemiyorsanız kanepelerin aşınması ya da renklerinin solması da söz konusu değildir. Eğer evcil hayvan besliyorsanız alacağınız model hakkında daha fazla detaylı bilgi almanızda fayda var.

Estetik bir görüntü için kadife kumaştan üretilen kanepe modellerini tavsiye ederiz çünkü kadife kumaştan üretilen kanepeler hem daha şık ve estetik olur hem de uzun yıllar solmaz. Bir de daha modern ve lüks olan bir kumaş türü vardır, parlak kadife. Bu parlak kadife kumaşı genelde dekoratif amaçlı kullanılır. Dekorasyonun çok fazla abartılmadığı yani, sakin ve sade kanepelerde görülür daha çok.

Tüm bunlara rağmen kanepe modellerinde en çok tercih edilen kumaş türü keten ve koton kumaş türleridir. Doğal dokuma kumaşlar oldukları için yıllarca yapıları bozulmamaktadır. Yani sizlere uzun yıllar hizmet verebilirler. Kir ve leke göstermeyen kumaş çeşidi istiyorsanız yukarıda saydığımız kumaşların koyu renklerini tercih edebilirsiniz.

Ucuz kanepe almak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz hususlara göre alım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Ucuz Kanepe Modelleri Ve Fiyatları

  • Sigma tasarım üçlü kanepe hem şık hem de oldukça rahat ve fiyatı da ekonomik. Ayrıca koyu renkli olduğu için lekeleri de göstermeyecektir. Bu kanepenin fiyatı 500 TL’den başlamakta.

  • UV3- 603 modeli Vivense marka kanepenin özelliği ise yataklı olması. Bu yataklı kanepe fiyat açısından oldukça makul ve estetik bir görünüme sahip. Piyasada ki en ucuz yataklı kanepe Kanepenin fiyatı 700 TL ile 1000 TL arasında değişmekte.

  • HR-303676 model Evdemo marka kanepe ise hem çok ucuz hem de rengarenk bir görüntüye sahip. Bulunduğu oda ne kadar karanlık olursa olsun bu kanepe sayesinde aydınlanacaktır. Fiyatı sadece 400 TL’den başlamakta.

  • Filament mobilyanın mega kanepesi de yine fiyat açısından oldukça cezbedici ve siyah renklerini seviyorsanız gerçekten güzel bir kanepe. Mega kanepe olarak adlandırılıyor ve siyah renginin yanında sarı yastıklar kanepeye çok güzel bir hava katmış. Kanepenin fiyatı 600 TL’den başlıyor.

Yukarı da size bir fikir vermesi için birkaç kanepe modellerini ve fiyatlarını ele aldık. Yaptığımız uyarıları dikkate almadan alım yapmanız pek tavsiye edilmez. Ayrıca ucuz kanepe almak isterken kalitesiz bir şey almamaya özen gösterin. Unutmayın ki ucuz etin yahnisi olmaz.Fiyat performans ilişkisine dikkat edilmeli.En ucuz kanepeler için bizi takip etmeyi unutmayınız! İyi alışverişler dileriz.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük