Konteyner ev modelleri

Konteyner ev modelleri

Tek Katlı Konteyner Ev Modelleri

Tek katlı konteyner evler dört mevsim kullanıma uygun olarak imal edilen yapılardır. Tek katlı konteyner evler, çift katlı konteyner evlere göre daha çok tercih edilmektedir.

Çift Katlı Konteyner Ev Modeli

Çift katlı konteyner ev modeli yaklaşık 3x7m yüksekliğinde, iki katlı birleşim konteynerden oluşmaktadır. Çift katlı konteyner evler daha çok yazlık, bağ ve bahçe evi olarak kullanılmaktadır.

Ahşap Konteyner Ev Modeli

Ahşap konteyner evler her daim doğal bir görünüm katmaktadır.  İç ve dış tasarımında tamamen ahşap malzemeler kullanarak oluşturulan şık ve modern yapıda dekorasyonlardır. Genellikle plajlarda tercih edilir.

Çatılı Betonpanlı Konteyner Ev Modeli

Betopanlı ve çatılı birleşim konteynerler 2 adet konteynerin birleşimi ile oluşmaktadır. Konteynerin üst kısmı beşik çatı ile kapanmıştır. Su olukları ile su tahliyesi yapılır. Konteynerinizin iç ve dış duvarları, zemini betopan ile kaplıdır. Isı yalıtımı yapılmıştır. Konteynerin diğer iç tasarımı kişilerin isteğine göre hazırlanmaktadır.

Verandalı Fugalı Konteyner Ev Modeli

Verandalı fugalı konteyner ev modeli; 3 adet konteynerin birleşiminden imal edilmiştir. Konteynerin dış duvarları betopan ile kaplı olup; üzeri fuga ile desenlendirilmiştir. Konteynerin ön kısmında veranda alanı vardır. İç duvarları ve tavanı betopandan yapılmıştır. Betonarme bir ev tadında şık tasarıma sahip yıllarca oturulabilecek bir konteyner ev modelidir.

Sandviç Panelli Konteyner Ev Modeli

Sandviç panelli konteyner ev modeli daha çok soğuk iklim şartlarında kullanılacak bir konteyner modelidir. Sandviç panelin ısı yalıtımı diğer model konteyner evlere göre ısı yalıtımı %60 daha fazladır. Bu nedenle sandviç panel yalıtımı çok soğuk havalar için en ideal duvar kaplamasıdır.

Garajlı Konteyner Ev Modeli

Garajlı konteyner evler; tercihe göre tek katlı, iki katlı, verandalı, teraslı, balkonlu, çatılı olarak tasarlanan betonarme bir binadan farksız yapılardır.

Siding Kaplamalı Konteyner Ev Modeli

Siding kaplamalı konteyner evlerde, evin dış yüzeyi iklim şartlarına bağlı oluşabilecek deformasyonu önleyecek şekilde kaplanmıştır. Siding kaplama sayesinde günlük sıcaklık farkı, nem, yağmur ve rüzgâra karşı ev korunur. Mantolamaya göre daha az maliyetlidir. Yüzde 45’ e kadar ısı tasarrufu sağlar.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük