Konteyner evler güvenli mi? Hırsızlar ve vahşi hayvanlara karşı korunaklı mıdır?

Konteyner evler güvenli mi? Hırsızlar ve vahşi hayvanlara karşı korunaklı mıdır?

Bu soru şaşırtıcı derecede çok sorulmaktadır. Çoğu zaman, konteyner ev almayı planlayanlar vahşi doğada ve ya arazilerinde konteyner ev kullanmayı planlıyorlar. Bu nedenle, bu evlere dışarıdan bir insanın ya da hayvanın girip giremeyeceği konusu endişeye sebep oluyor.

Bu soruyu cevaplamak için, bir taşınabilir konteynerinin başlangıçta ne amaçla yapıldığını düşünün. Nakliye konteynerleri, malları dünya çapında taşımak için kullanılan hava geçirmez, güvenli bir depolama çözümü olarak üretilmiştir.

Aslında, 1950'lerde nakliye konteynerleri ilk kez kullanıldığında , kaybolan veya çalınan kargo miktarı önemli ölçüde azalmıştır . Günümüzde deniz aşırı kargo gönderiminde öncelikli olarak konteyner tercih edilmektedir. Hem taşıma işini kolaylaştırıyor hem de daha güvenli oluyor.

Konteynırların nakliyesinden önce, mallar dökme dökme yük olarak gemilere yerleştirildi. Bu, esasen malların çuvallarda, sandıklarda veya varillerde olduğu anlamına gelir. Bazı işçilerin bu malları çaldıkları biliniyordu. O zamanlar nakliye maliyeti olarak bu hırsızlıklar da ekleniyordu. Ancak olay yerine nakliye konteynerleri geldiğinde, çalınan malların sayısı büyük ölçüde azaldı. Bunun nedeni, nakliye konteynerlerinin gemiye yüklenmeden önce gemi sahibi tarafından kilitlenebilmesiydi.

Nakliye konteynerleri, karşılaşacağınız en güvenli depolama tesislerinden biridir. Bununla birlikte, insanlar konteyneri bir eve dönüştürdüklerinde, genellikle metali keserler ve konteynerin yapısını değiştirirler, bu da güvenlik değerini bir şekilde düşürür. Ancak eve dönüştürülen bir nakliye konteyneri, geleneksel olarak inşa edilmiş bir ev kadar güvenlidir.

Uzak bir yerde kullanmayı planladığınız için nakliye konteynerinizi ev için daha güvenli hale getirmek istiyorsanız, konteynerin orijinal yapısını sağlam bırakmalısınız.

Bunu yapmak için, orijinal nakliye konteyneri kapılarının arkasına pencere ve kapılar yerleştirmeniz gerekir. Bu şekilde, nakliye konteynerinizi arazide bıraktığınızda, konteynerinizi kapatmak için orijinal nakliye konteyneri kapısını da kilitleyebilirsiniz.

Kabininizde kaldığınızda, ışığın içeri girmesi için orijinal nakliye konteyneri kapılarını açık bırakabilirsiniz, ancak yine de eski bir ev gibi yenilenmiş pencereleriniz ve kapınız kapalı olacaktır. Uzun süreli yaşamayı düşündüğünüz bir konteyner için bazı eklemeler ve değişiklikler yapmanız gerekecek. Konteyner evlerin çok tercih edilme sebeplerinden biri de konteyner ev fiyatlarının diğer evlere nazaran daha ucuz olmasıdır. 

Artık konteyner evlerinde yaşamanın ne kadar güvenli olduğunu bildiğinize göre, neyi bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde nakliye konteynırınızı ne için kullandığınızı bizimle paylaşabilirsiniz..

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük