2020 Diyanet kurban vekalet ücreti açıklandı

2020 Diyanet kurban vekalet ücreti açıklandı

Müslamanların Ramazan Bayramı'ndan sonra sevinç ve heyecanla bekledikleri Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurban Bayramı'nda dini vecibelerini yerine getirmek isteyen müslümanlar 2020 Diyanet kurban vekalet ücreti ne kadar oldu?diye merak ediyorlar. Kurban vekalet ücreti Diyanet tarafından duyuruldu. Diyanet işleri Başkanı, vekalet yoluyla kurban kesim işinin iki yolla yapılacağını açıkladı. İsteyen yurt içinde isteyen yurt dışında vekalet yoluyla kurban kesimi yaptırabilecek. 

Her sene uygulamalarda olduğu gibi isteyen dilerse kendi kurbanını kendisi kesebilecek. Kendisi kesmek istemeyip yurt içi veya yurt dışında vekalet yoluyla kestirmek isterse bu şekilde de kurban kesim işini yaptırabilir. Açıklamalara göre vekalet sözlük anlamı şu şekildedir : Sizin adınıza başkası tarafından kurban kesilmesine izin verilmesidir. Vekalet ; sözlü, yazılı olabileceği gibi internet, faks, görüntülü görüşme şeklinde de yapılabilir. Bu sene kurban vekalet ücreti ne kadar, kaç tl ? Diyanet 2020 kurban vekalet ücreti kaç para olarak belirlendi ?

Kurban vekalet ücreti ne kadar oldu ? Diyanet açıkladı 

Her sene olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 Kurban vekalet ücreti hakkında duyuruda bulundu. Erbaş'ın açaıklamalarına göre, 2020 vekalet yoluyla kurban kesim bedeli yurt içi 975 TL , yurt dışı ise 825 TL olarak belirlenmiştir.  Şimdiden herkesin keseceği kurbanları Allah kabul eylesin. 

Diyanet İşleri Başkanlığı, hem yurt içi hem de yurt dışı kurban kesme işlerinde vatandaşlara oldukça büyük imkanlar sunmaktadır. Kendi imkanı ile kurban kesemeyen vatandaşların vekalet yöntemi ile kurban kesmelerine yardımcı olmaktadır. Bu noktada binlerce vatandaş kurban kesme ibadetini Diyanet vekalet kurban kesme yoluyla yerine getirmektedir. 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük