Kütahya Seramik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kütahya Seramik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1989 yılında kurulumu gerçekleştirilmiş olan Kütahya seramik bugün Türkiye’de seramik konusunda bilinen en büyük markalardan birini oluşturmaktadır. Çok eski zamanlarda seramik kültürünün ve çini kültürünün Anadolu topraklarında gelişmesi sonrasında Anadolu’da seramiğin başkenti olarak da Kütahya yer almıştır. Bu nedenle Türkiye’de seramik denildiğinde akla gelen ilk kent, tabii ki Kütahya olmaktadır. 

Anadolu’da medeniyetin köprülerinden birini oluşturan Kütahya’da Kütahya seramik yine önemli bir marka olarak bilinmekle birlikte aslında diğer seramik üreticileri tarafından sunulan ürünler de yine aynı ismi akla getirmektedir. 7000 yıllık seramik kültürüne katılan çağdaş yorum ile birlikte zengin bir birikim sağlayan bu marka, seramik sektöründe de çok önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır. Hatta marka tarafından Türkiye’de 1996 yılında alınan TS ISO 9001 belgesi de tescil oluşturmuştur. 

Kütahya Seramik Model Değişiklikleri

Bugün Türkiye’de seramik ihtiyacını karşılamak isteyen birçok kişi Kütahya seramik tercih ederken, çeşitlilik anlamında da birçok farklı model tercihi yapmak mümkün olmaktadır. Çünkü farklı teknolojilerin kullanılması ile yeni sistemlerde üretim yapılırken, Kütahya seramik sayesinde binlerce desen ve renk seçeneği ortaya çıkmaktadır. Bu sayede isterseniz evinizde isterseniz işletmelerde isterseniz kent dekorasyonunda kullanılabilecek farklı renk ve modeller elde edilmektedir. 

Renk ve desen açısından Kütahya seramik değişen desenler ve çeşitlilikler oluştururken, aynı zamanda da kullanım alanı açısından çeşitlilikler sağlamaktadır. Örneğin, boyutların değişmesi ile birlikte yer karosu, duvar karosu, porselen karo ve cam mozaik gibi üretimler sağlanmaktadır. Bu sayede özellikle bugün cami veya tarihi alanlarda gerçekleştirilen dekorasyonlarda veya estetik yapılar elde edilmesinde seramik önemli bir yere sahiptir. 

Kütahya Seramik Ürünleri Nelerdir?

Köklü bir geçmişe sahip olan Kütahya seramik aslında sadece seramik ve karo ürünleri ile değil değişen ürün seçenekleri sayesinde de Türkiye’de çeşitliliğe öncülük etmektedir. Örnek olarak doku anlamında ahşap veya parke görünümü sağlayan ya da mermer, taş, beton ve kombine görünümler sağlayan ürünler seçmek mümkün olmaktadır. Renk anlamında ise beyazdan siyaha kadar birçok farklı renk ve desen seçeneğini bulunduran karolarda istenilen kullanım alanının ebatlarına göre de seçimler yapılması mümkün olmaktadır. 

Ürün serilerinin her biri boyutları değişmekle birlikte üzerinde yer alan desenler ve kullanım alanına kattığı kalite ile Kütahya seramik çok özel bir yere sahip olmaktadır. Bu nedenle günümüzde özellikle evlerde zemin kullanımı için tercih edilen bu ürünler aynı zamanda da iş yerlerinde, açık alanlarda, alışveriş merkezlerinde, ofislerde veya dış cephelerde dahi kullanılabilmektedir. 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük