Kütük ev deneyimi yaşamak isteyenler buraya

Kütük ev deneyimi yaşamak isteyenler buraya

Doğa severler için Türkiye'de öyle harika yerler var ki tarif edilmez ancak yaşanır. Kütük ev deneyimi yaşamak isteyenlere önemli bir mekandan bahsedeceğiz. Özellikle ekolojik bir ortamda doğa ile iç içe farklı bir dünya yaşamak için arayış içerisinde olanlara ilaç gibi gelecek bir önerimiz olacak. Yazımızın devamında Türkiye'de kütük ev deneyimi yaşabaileceğiniz mekanlardan örnekler vereceğiz. Ama öncelikle kütük ev hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak yerinde olacaktır. 

Kütük ev nedir ? 

Ağaç tomruklarının bazı işlemlerden geçirilerek, kütük ana malzemesinin elde edilmesi ile yapılan ağaç evlere kütük ev denir. Kütük ev oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Özellikle soğuk havaya karşı oldukça korunaklı bir ev tipidir. Soğuk bölgelerde çok tercih edilen kütük evler, Türkiye'de özellikle Karadeniz Bölgesi'nde yaygın olarak görülmektedir. Kütük evler uzun süre dayanıklılığını kaybetmez. Bu yönüyle bakım gerektirmez. Nem ve olumsuz iklim şartlarına karşı oldukça dayanıklı olan kütük evler, doğaya uyum sağlayarak insan psikolojisine ve beden sağlığına olumlu katkılar sağlar. 

Dinlenmek ve huzur bulmak için dizayn edilmiş kütük evler

Beton yığınları arasında aklen, kalben ve bedenen yıpranmışlık hisleriniz ağır basıyorsa  mutlaka bir kütük ev deneyimi ile kısa süreli bir tatil yaşamanızı tavsiye ederiz. Kütük evler insan bedenine olumlu enerji veriyor. Kütük evlerin yapıldığı araziler genellikle ekolojik alanlardır. Doğa ile iç içe geçireceğiniz bir kaç gün bile sizi kendinize getirecek, hayat enerjinizi en üst seviyelere çıkaracaktır. 

Kütük evlerin çevresinde genellikle gezi yapabileceğiniz ormanlar veya yeşillikler bulunmaktadır. Eğer doğaya düşkünlüğünüz de varsa kütük ev deneyimi hayatınızda önemli bir iz bırakacaktır. Zaten bu tür mekanlar genellikle huzurlıu bir yaşam alanı oluşturmak için planlanmaktadır. Kısa bir tatil ile bedeninize ve ruhunuza gerçek bir teneffüs yaptırabilirsiniz. 

Kütük ev deneyimi yaşabileceğiniz harika bir mekan: Alaçatı kütük evleri

Çeşme'de çok güzel bir konumda yer alan, ekolojik ortam sunan Alaçatı kütük evleri unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Alaçatı sizlere doğanın kalbinde olma hissini yaşatacaktır. Doğaya dokunmak, temiz bir nefes almak, kalben ve ruhen rahatlamak için Alaçatı Türkiye'de ender olan mekanlardan birisidir. Aslın da çok şey anlatmaya gerek aşağıdaki bir kaç resim, anlatmak istediğimnizden çok daha fazlasını anlatıyor sizlere. 

Alaçatı kütük evleri genel görünüm

Alaçatı kütük evlerinin iç görünümü

Alaçatı kütük evleri çevresi

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük