Maraş sülük tedavisinde başarıyı nasıl yakaladı?

Maraş sülük tedavisinde başarıyı nasıl yakaladı?

Gündelik yaşam artık daha yoğun. Eskiye göre daha çok çalışan insan artık eskisi kadar sağlıklı değil. Her ne kadar eskiye oranla tıp gelişmiş olsa da insan sağlığı aslında çok iyi durumda değil. Beslenme alışkanlıklarının değişmesi yeni hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Tabi sadece beslenme alışkanlığının değişmesi değil, onlarca alanda değişiklik söz konusu. Bu değişikliklerin çoğu insan sağlığını uzun vadede olumsuz etkileyecek değişikliklerdir. Doğal beslenmeyi azaltan insan, bunun faturasını ağır şekilde ödüyor. Özellikle vücudunda biriken ağır metaller farklı onlarca hastalığa sebep oluyor. İşte vücutta biriken bu ağır metaller iki farklı alternatif yöntemle vücuttan atılabiliyor. Bunlardan birisi hacamat ve diğeri de sülüktür. Özellikle sülük üzerinde duracağız bu yazımızda. Maraş sülük konusunda başarı sağladığı için; araştırmalarımızda Kahramanmaraş Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi çalışanlarından bilgi aldık. Yazımızın devamında sülükler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sülükler insana nasıl fayda sağlar ?

Doğada özellikle sulak alanlarda bulunan sülüklerin 30’dan fazla türü bulunmaktadır. İnsan sağlığını tedavi etmede tüm sülük türleri tercih edilmez. Uzman kişilerce sülük türleri belirlemektedir. Tıbbi sülük olarak uzmanlar tarafından kullanılan sülükler, sorunlu bölgelerden kan emerler. Aslında beslenmek için emdikleri bu kan, insan sağlığını bozan kirli kanlardır. Sülükler bir yandan insan sağlığına olumsuz etki eden pis kanları emerken bir yandan da kendi sıvılarını enjekte ederler. 100’ün üzerinde farklı enzime sahip olan sülükler insan vücuduna gönderdikleri bu salgılarla insanın şifasına vesile olurlar.

Kahramanmaraş sülük tedavisinde başarıyı nasıl yakaladı ?

Kahramanmaraş sülük gölü sayesinde çok kaliteli sülükler elde edilmektedir. Kahramanmaraş Türkiye’de sağlıklı su konusunda önde gelen bir şehirdir. Dağların arasından çıkan doğal suları, kaplıcaları, pınarları ve nehirleri oldukça meşhurdur. Böyle doğal ve sağlıklı ortamlarda yetişen sülükler de kaliteli oluyor. Doğru ve kaliteli sülükle yapılan uygulama başarı getirmektedir. Çevre illerden de Maraş sülük tedavisi için gelenler olmaktadır. Maraş sülük tedavisi konusunda nam salınca İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerden de sülük uygulaması için Kahramanmaraş’a gelenler oluyor. Kahramanmaraş’ta sülük uygulamasını yapan uzman doktorlar bulunmaktadır. Uzman doktor gözetiminde yapılan sülük uygulamaları büyük oranda başarılı sonuçlanmaktadır. Maraş sülük tedavisi konusunda uzman doktorları ve kaliteli sülükleriyle başarıyı yakalamıştır.

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük