Mükemmel Uçak Uykusu İçin Az Bilinen 9 İpucu

Mükemmel Uçak Uykusu İçin Az Bilinen 9 İpucu

Uçakta uyuyabilen insanlar şanslıdır, çünkü çoğunluk uyuyamaz ya da uyumakta çok zorlanır. Çoğumuz bu kadar rahatsız bir pozisyonda ve yabancılar arasında uyuyamıyoruz bu bir gerçek.

Bright Side” olarak bilinen deneyimli gezginlerden bazı bilgiler öğrendik ve size nasıl dinlenmiş olarak bir yolculuk yapabileceğinizi anlatacağız.

Gece, uçuş için en iyi zamandır

Genelde uyuduğunuz saatte bir uçuş seçebilmeniz sizin için harika bir tercih olacaktır. Uçakta daha hızlı uykuya dalmak için uçuştan önceki gece 2-3 saat erken kalkın .

En iyi günler salı ve çarşambadır

Daha az yolcu ve daha fazla alan istiyorsanız, popüler olmayan günleri seçin: Kural olarak Salı ve Çarşamba günleri tenhadır. Cuma günleri ve tatillerden önceki günler en kalabalık günlerdir.

Mükemmel koltuk için pencere kenarını tercih edin

Başınızı duvara yaslamak için daima bir pencere kenarı seçmeye çalışın ve lavaboya gitmek isteyen yanınızdaki kişi için uykunuzu bölmek zorunda kalmayın.

Bölme duvarına yakın oturma yerlerinden kaçının. Orada bolca bacak alanı var, ancak bu tür koltuklar genellikle bebekli aileler tarafından rezerve ediliyor .Tuvalet önü koltuğu da iyi bir seçenek değildir.

Koltuğunuzun arkasını maksimuma eğin

İyice dinlenmek istiyorsanız , koltuğunuzun arkasını olabildiğince eğin, sadece arkanızdaki kişinin umursamadığından emin olun. Dik açıyla oturmak saatlerce bel ağrısına neden olabilirken, başınızı masaya veya öndeki koltuğun arkasına yaslayarak uyumak boyun ve omurganız için kötüdür.

Giysiler sıcak ve rahat olmalı

Uçuşta kestirmek için, hareketlerinizi engellemeyen bol giysiler giymelisiniz . Havayolunuz battaniye sağlamıyorsa, bir ceket ve sıcak çoraplar da alın. Uçuş sırasında uçak oldukça serindir ve bu da uykuya dalmayı zorlaştırır.

Emniyet kemerinizi giysilerinizin üzerine bağlayın

Giysilerinize veya battaniyenize takılan emniyet kemeri uykunuzu daha rahat hale getirmez, ancak uçakta türbülans yaşanırsa uçuş görevlilerinin sizi uyandırmasını engeller .

Uyku aksesuarları

Işık ve gürültü uykuya dalmanızı engelleyen ana faktörlerdir. Bu nedenle uyku maskesi ve kulaklık kullanın .

Başınızı ve boynunuzu rahatça dinlendirmek için yanınıza özel bir minder alın . Eğer bir tane yoksa, kıvrık bir fular veya bir sweatshirt kullanın.

Gadget'larınızı uzaklaştırın

Telefonunuzda, tabletinizde veya dizüstü bilgisayarınızda film izlemeyin çünkü ekranlarından gelen mavi ışık beyninizi uyandırır. Bunun yerine bir kağıt kitap alın ve sıkıcı bir kitap alın daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olur. Kuşların şarkı söylemesi veya yağmur yağması gibi sakinleştirici sesleri de dinlemekten zarar gelmez.

Yiyecek ve içecekler

Hızlı uyumak istiyorsanız, uçakta fazla yemek yemeyin. Yiyecekler hafif ve sağlıklı olmalı, en iyi içecek seçeneği ise çay (bitki çayı mükemmeldir) veya sade sudur . Kahveyi veya alkolü unutun.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük