Nasıl Zengin Olacağınızı Öğrenmek İster misiniz? İşte Zengin İnsanların 14 İlginç Alışkanlığı

Nasıl Zengin Olacağınızı Öğrenmek İster misiniz? İşte Zengin İnsanların 14 İlginç Alışkanlığı

Zengin insanlar sizden ve benden farklıdırlar. Ama bu farklılık nasıl? 14 zengin alışkanlıktan oluşan bu liste size nasıl zengin olacağınızı ve zenginlik yolunda nasıl adımlar atacağınızı öğretecek.

Dave Ramsey, zenginlerin her gün yaptığı 14 şeyin bir listesini yayınladı.

Bunların çoğu alışkanlıktır. Benim bu konudaki düşüncem, zengin insanların iyi alışkanlıklara sahip olmasıdır. Onları daha başarılı, daha sağlıklı ve daha akıllı yapan alışkanlıklardır. Ve bu alışkanlıklar servet biriktirmenize yardımcı olabilir. Belli bir servet seviyesine ulaştığınızda, paradan çok kendinize odaklanabilirsiniz.

Disiplin, tüm bu niteliklerin ortak noktası gibi görünüyor. Sağlıklı bir yemek pişirmek, dışarıda yemek sipariş etmekten daha fazla disiplin gerektirir. Para biriktirmek, harcamaktan daha fazla disiplin gerektirir. On dört alışkanlığın her birine bir göz atalım.

1. Abur cubur

“Zenginlerin% 70'i günde 300 kaloriden az abur cubur kalorisi yiyor. Yoksul insanların% 97'si günde 300 kaloriden fazla abur cubur kalorisi tüketiyor. "

Kendinizi iyi besleyemezseniz, kendinizi iyi hissetmezsiniz ve iyi düşünemezsiniz. Ve bu durum, hedeflerinize ulaşmak için gerekli enerjiye sahip olmanızı ve hedefinize odaklanmanızı zorlaştırır. İyi yemek yemek pek çok farklı anlama gelebilir.

Yetersiz beslenmeyi tanımlamak daha kolaydır ve onu duyduğumuzda hepimiz biliriz. Hiç kimse bir pastanın havuçtan daha sağlıklı olduğunu düşünmez.

Sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda her türlü ayrıntıyı inceleyebilirsiniz, ancak temel bilgiler oldukça basittir! Çok sebze ye, biraz meyve ye. Bol protein ve sağlıklı yağlar tüketin. Kilo vermeye çalışıyorsanız rafine karbonhidratları ortadan kaldırın ve yavaş yanan karbonhidratları minimumda tutun. Aslında her şey çok basit.

2. Kumar

"Varlıklı insanların % 23'ü, yoksul insanların% 52'si kumar oynuyor. "

Yılda 13.000 dolardan az kazananlar, gelirlerinin % 9'unu piyango biletlerine harcıyor. Piyangoya Aptal Vergisi denmesinin bir nedeni var. Gelirinizin% 9'unu kumar oynamaya harcıyorsanız, asla zengin olamayacaksınız. 

3. Tekil Hedefler

“Zenginlerin% 80'i tek bir hedefe ulaşmaya odaklanmış durumda. Yoksulların yalnızca% 12'si bunu yapıyor. "

Zengin insanların bir amacı vardır. Bu hedef gelişi güzel belirsiz bir hedef değil, önceden planlanmış mantıklı bir hedeftir. İşinizden ayrılmak ve kendi işinizi kurmak istemeniz harika, ancak bunu gerçekleştirecek bir eylem planınız yoksa bu gerçekten bir hedef değil. Bu sadece bir hayal.

4. Egzersiz

“Zenginlerin% 76'sı haftada dört gün aerobik egzersiz yapıyor. Yoksulların% 23'ü bunu yapıyor. "

Egzersiz, iyi beslenmeyle el ele gider. Düzenli egzersiz, ruh halini ve enerjiyi artırmaya yardımcı olur. Kilo kontrolüne yardımcı olur, daha iyi uyumanızı sağlar ve cinsel yaşamı daha iyi hale getirir. Hareketsiz işlerde çalışanlarımız için egzersiz özellikle önemlidir. Bütün gün oturmak sizin için korkunçtur ve egzersiz bunu tamamen telafi etmese de, hiç egzersiz yapmasaydınız daha kötü olurdu.

Egzersiz diyet gibidir; herkese uyan tek bir beden yoktur. En iyi egzersiz, yapacağınız egzersizdir, böylece hoşunuza giden bir şey bulun. Yürümek, bir egzersiz şekli olarak çok küçümsenir. Hemen hemen herkes bunu yapabilir ve özel ekipmana veya spor salonu üyeliğine ihtiyacınız yoktur.

5. Sesli Kitaplar

"Zenginlerin% 63'ü işe gidip gelirken sesli kitap dinlerken, yoksulların% 5'i sesli kitap dinliyor."

Eğitici bir şey (Para Önemlidir) veya ilham verici bir şey dinleyin. Önemli olan o zamanı, sabah DJ'lerinin telefon şakaları yapmasını dinlemek yerine, beyninizi finansal olarak besleyecek bir şeyi dinlemek daha avantajlı olacaktır.

6. Yapılacaklar Listesi

"Zenginlerin% 81'i yapılacaklar listesi tutarken, yoksulların% 19'u bir yapılacaklar listesi tutuyor."

Geceleri yatmadan önce daima bir yapılacaklar listesi yapın. Davetsiz düşünceleri kafanızdan uzak tutmanıza yardımcı olur. “Diş hekimi randevumu iptal etmem gerektiğini hatırlamam gerekiyor. Kredi kartımdaki bu tek ödemeyle ilgili olarak bankayı aramam gerekiyor. " Böyle şeyleri düşünerek yatakta uzanmak istemezsin. Yazmak bu gereksiz düşünceleri aklınızdan çıkarır.

İşte benim için çalışan güzel bir numara. Ertesi günün zor geçeceğini biliyorsam, listemdeki "kahvaltı yap, o mektubu posta kutusuna bırak" gibi küçük şeyleri bile yazıyorum. Bu şekilde, onları listemden çıkarıyorum ve bu bende başarılmış hissiyatını biraz daha artırıyor. Aptalca geliyor ama dene.

7. Kurgu Dışı

"Varlıklı ebeveynlerin% 63'ü çocuklarına ayda iki veya daha fazla kurgusal olmayan kitap okutuyor, yoksulların ise % 3'ü bunu yapıyor."

Sanırım bu, kendinizi eğitmek için boş zamanı kullanmayı gerekli kılıyor. Kurgu olmayanlardan keyif almanın püf noktası, gerçekten ilgilendiğiniz ve daldığınız bir konuyu bulmaktır. Kurgu olmayanları okumak genellikle bir tavşan deliğine dönüşür çünkü bir kitap diğerine yönelme eğilimindedir. Bir şey okuduğun sürece mutlusundur.

8. Gönüllü

"Varlıklı ebeveynlerin% 70'i çocuklarını ayda 10 saat veya daha fazla gönüllü yapıyor, yoksulların ise % 3'ü."

Ramsey bunları ayrıntılı bir şekilde açıklamıyor, bu yüzden bunu da yorumlamak zorunda kaldım. Gönüllülüğün mutluluğu artırdığı kanıtlanmıştır . Ve hiçbir şeye mal olmayan mutluluktur. Mutlu olmak için para harcamanıza gerek olmadığı, değerli bir ders.

Gönüllülük, gelecekte size yardımcı olabilecek bağlantılar kurmanın da iyi bir yoludur. Sosyal becerileri öğretmeye yardımcı olabilir ve size bir amaç duygusu verir. Aynı zamanda size bir perspektif de verebilir. Ne kadar üzgün olursanız olun, barınakta sonsuza dek bir evi bekleyen bir köpek yavrusu kadar üzgün değilsiniz. Sorunlarınız ne kadar büyük olursa olsun, hastanede böbrek nakli bekleyen küçük bir çocuğa kıyasla küçük olacaktır. Ama sen bir köpeğe yardım ettin ve ya küçük çocuğa zaman ayırdın bu sana kendini daha iyi hissettirecek bir şey.

9. Mutlu Yıllar!

Zenginlerin% 80'i Doğum Günün Kutlu Olsun mesajları atıyor, yoksulların ise % 11'i.

Bunun muhtemelen yakın sosyal ilişkilere sahip olmakla ilgisi var. Size yakın olanların doğum günlerini hatırlamak, ilişkileri geliştirmenin önemli bir yoludur. Hepimizin bir arkadaşı ya da sevdiğimiz biri doğum günümüzü unutur ve canımızı sıkabilir.

10. Hedefleri Yazın

"Zenginlerin% 67'si hedeflerini yazarken, yoksulların% 17'si bunu yapmaktadır."

Bir şeyleri yazmak, onları zihnimizin ön saflarında tutmaya yardımcı olur. Bir adım daha ileri götürün ve hedeflerinizi onlara ulaşmak için bugün, bu hafta, bu ay ve bu yıl yapabileceğiniz şeylere ayırın. Bir kuzuyu nasıl yersin? Her seferinde bir ısırık. Her lokmayı yazmak, işleri daha yönetilebilir hale getirir.

Amacınız ayda 500 dolar tasarruf etmekse, bugün ofis yolunda kahve almaktansa evde kendiniz yapmayı tercih etmelisiniz. Hafta boyunca öğle yemeğinizi işe getirebilirsiniz. 

11. Oku

"Zenginlerin% 88'i eğitim veya kariyer nedenleriyle her gün 30 dakika veya daha fazla kitap okurken, yoksulların% 2'si bunu yapmaktadır."

Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak istiyorsanız, size bir şeyler öğretecek bir kitap okuyun. Belki zengin olmayı veya Darphane'de nasıl ustalaşılacağını öğrenmek istiyorsunuzdur.

12. Dilini tut

"Zenginlerin% 6'sı aklından geçenleri söylerken, yoksulların% 69'u bunu yapmaktadır."

Bazen dilinizi tutmak işe yarayabilir. Patron pislik mi? Patronuna pislik deme. Müşteri mantıksız taleplerde mi bulunuyor? Müşteriye kendini kötü hissettirecek sözler söylemeyin.

Sözlerinizin esiri olmayın. Ağzınızdan çıkan sözler az ve öz olmalıdır. Her içinizden geçeni söylemeniz sizi zor duruma düşürecektir.

13. Ağ

"Varlıklı insanların % 79'u etkinliklere katılırken, yoksulların% 16'sı bunu yapmaktadır."

Zengin insanlar etkinlikleri daha yakından takip ediyor. Her şey kimi tanıdığınla ilgili. Büyük kazanç getirecek bir sonraki işin nereden geleceğini asla bilemezsiniz. Sektördeki etkinliklere gidin, alanınızla ilgili bir Meet Up'a gidin. İş arkadaşlarınızla arada bir mutlu saatler geçirin. Mümkün olduğu kadar çok insanla tanışın ve bu bağlantıları sürdürün.

14. Erken Uyan

"Zenginlerin% 44'ü işe başlamadan üç saat önce uyanıyor, yoksulların ise % 3'ü."

Ben erken kalmayı çok seviyorum. Sabah 9'dan önce haberleri okudum, limonlu su ve kahve içtim, 90 dakika egzersiz yaptım, sağlıklı bir kahvaltı yaptım ve duş aldım. Yani saat 9: 00'a kadar, tüm bu önemli şeyler yapıldı ve önümde çalışmak için çok saatim var.

Bu erken saatler, bazı insanlar için de en sessiz vakitlerdir. Aile henüz ayakta değil; ofiste iş arkadaşı veya zil sesi yok.

Kesintisiz üretken olmak için kullanabileceğiniz sessiz zaman dilimleri. Biraz erken kalkın ve bu saatleri kendiniz için talep edin. Okuyun, egzersiz yapın, güzel bir kahvaltı yapın. Güne rahatsız edici bir karmaşa ile başlamamak , geri kalanını büyük ölçüde iyileştirecektir.

 

1 YORUMLAR

  • Anne

    Selamun aleyküm. İki yaşında bebeğim var. Korona virüsü sebebi ile çalışmıyor eşim. Bir odanın içerisinde yaşıyoruz. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeleri satın alamıyorum. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Gmail hesabımı yazacağım. eylemmetin3@gmail.com.

    YORUM YAZ


    maraş sülük