Ömrünüze ömür katacak harika bir taş ev

Ömrünüze ömür katacak harika bir taş ev

Taş ev, sıcak ve soğuğa karşı müthiş bir tolere etkisine sahiptir. Doğa ile uyumlu, insan ömrüne ömür katan bu evi daha yakından incelemeye ne dersiniz. Evguzar bu yazısında, keyifli ve sağlıklı bir doğal yaşam serüvenine tanıklık eden bu mekanı, sizler için kaleme alıyor. Doğanın içinde yaşama dokunma imkanı sunan, insan ömrüne bereket katan muhteşem ev, kendisine bakanları her yönüyle kendine hayran bırakıyor. 

Taş ev sürprizlerle doludur

Bu tür evler her yönüyle muhteşem özelliklere sahiptir. Zorlayarak kusur bulmaya çalışanları mahcup edebilecek kadar iddialı yapılardır. Dıştan bakıldığında birbirine benzeyen bu yapılar, belki de bu yönleriyle biraz olumsuz bir durum gibi algılanabilir. 

Olumsuz bir özellik bulmanın zor olduğu bu yapılarda, her adımda sizi sürprizler bekleyebilir. Öyle dışarıdan göründüğü gibi olmayan bu evler, birçok yönden muhteşem özelliklere sahiptir. Taş ev mimarisinde farklı görünümlere sahip özgün modeller ortaya çıkarmak çok kolay değil. Lakin doğal görünüm içerisinde yakalayacağınız açı ve evi konumlandıracağınız manzara harika bir görünüm kazandırabilir. Bu yönüyle doğaya uyum sağlama kapasitesi çok yüksektir. Daha ilk aşamada olumsuz gibi görünen özelliğini dahi olumlu yöne çevirebilmesi, hayranlık uyandırmaktadır. 

Taş evin bahçesi sade düzeni ile çarpıcıdır

taş ev bahçesi

Hayalinde bu tarz ev olanların üzerinde durması gereken en önemli nokta bahçedir. Bahçe sade ve yalın olmalıdır. Doğa ile ahenk içinde olmasına özen gösterilirse tadına doyum olmayacaktır. Bu nedenledir ki, peyzaj işinde çok mahir ustalar bulmak gerekmektedir. İşte muhteşem ev modelinden muhteşem bir bahçe görünümü…

Taş evlerin iç mekanları ahşap ile ahenk içindedir 

taş ev içi

Kadim bir yerleşim yeri olan Anadolu, doğudan batıya çok farklı  ev modelleriyle bezenmiş olsa da her yöre kendi mimari anlayışına uygun bir ahşap- taş ahengini yakalamaktadır. Bu yönüyle ahşap ve taş bütünleşmesi ortak nokta olmaktadır. Taş evleri harika bir doğal görünüme kavuşturmakla beraber, şık ve gönül ısıtıcı özelliğiyle ahşap her zaman tercih edilmiştir. Tabandan tavana; kapı ve pencerelerden kitaplıklara kadar, taş ile bütünleşebilen en güzel malzeme ahşaptır. Ahşap ve taş bütünleşmesi uzun süreler devam edecek gibi görünüyor. 

Taş evlerde modern salonlar sizi büyüleyecek

taş evlerde salon

Doğal evler her ne kadar klasik bir köy evini andırsa da aslında göründüğü gibi değildir. Bahçe tasarımıyla kendini çok farklı bir yerde konumlandırabilen bu doğal ev, salon mimarisiyle de köy evi görünümünden uzaklaşmaktadır. Ciddi bir modern çizgi oluşturan taş ev salonları, doğanın içinde modern bir havayı da hissetmenize olanak sağlar. Modern çizgilerden taviz vermeyenler için, çok harika salon tasarımları mevcuttur. Türkiye genelinde taş evlerin salon kısımları, misafire verilen önemden dolayı çok şık tasarlanmaktadır. Farklı bir çizgide modern havayı estirmek artık size kalmış…

Taş evlerde geleneksel görünüm ile bütünleşmiş modern dokunuşlar

Neredeyse boşa çıkan bir alanın olmadığı bu evler, her noktadan kolaylıkla değerlendirilmeye müsait yapılardır. En küçük bir hol veya antre modern ahşap malzemeler ile değerlendirilmektedir. Özellikle çok geleneksel görünümlü mutfak, ahşap dekorasyon ile muhteşem ötesi bir görünüme kavuşmaktadır. Özellikle mutfak düşkünü kadınlar, bu tarz bir mimaride ortaya çıkan şaheser karşısında hayranlıklarını haykırmaktadırlar.

Doğal yaşam tutkunları için, böyle bir ev harika bir tercihtir. Bir de doğal besinlerle böyle harika bir mutfak içerisinde oluşturulacak menüler, insana yaşama sevinci verecektir. Herkes bütçesi oranında kendine bu tarz bir hayat serüveni planlayabilir. Kendi evi olmasa da kiralık doğal evler bularak en azından bir tatil süresince bu deneyimi yaşayabilir. Alternatif bir doğal ev arayanlar ise ahşap ev modellerine bakabilirler.

Bir önceki yazımız olan Akyaka Orman Kampı Ve Detaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük