Prefabrik ev düşünenler nasıl bir model seçmelidir ?

Prefabrik ev düşünenler nasıl bir model seçmelidir ?

Prefabrik ev almayı düşünenler, en çok hangi modeli alacakları konusunda zorluk çekmektedirler. Bu yazımızda prefabrik ev modeline nasıl karar verilmesi gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. 

Prefabrik ev, modern yaşamın gerekleri sonucu ortaya çıkmış, kurulumu pratik ve maliyeti düşük ev modelidir. Genellikle ikinci ev olarak karar kılınan prefabrik yapılar, geçici dinlenme yeri, büro, yazlık, bağ evi vb. durumlar için tercih edilmektedir. Peki prefabrik ev almayı düşünüyorum, nasıl bir model seçmeliyim diyorsanız, yazının devamını okumaya devam ediniz. 

Prefabrik ev modeli nasıl tercih edilir ?

Öncelikle kendinize şu soruyu sorun : Ben neden prefabrik ev almak istiyorum ? İşte bu soruya vereceğiniz cevap size yol gösterecektir. Prefarik evi niçin aldığınız, nasıl bir model seçmeniz gerektiği hakkında yol gösterici olacaktır. Örneğin; bahçenizin içinde dinlenmek,yemek yapmak ve hafta sonları vakit geçirmek amacıyla prefabrik ev yaptırmayı düşünüyorsanız, çok büyük almanıza gerek yoktur. 1+1 , mutfak ve küçük banyolu bir prefabrik ev modeli işinizi fazlasıyla görecektir. Dilerseniz balkon da ekletebilirsiniz. 1+1 prefabrik ev modeli fiyatları bütçenize daha uygun olacaktır. 

Prefabrik evi sürekli kullanılacak bir konut olarak almayı düşünüyorsanız, aile sayınıza ve kullanım amacına uygun model seçilmelidir. Bütçeniz iyi durumda ise 4+1 prefabrik ev modellerini tercih etmeniz ferah bir evde oturmanızı sağlayacaktır. Bütçeniz çok iyi ve lüks bir ev peşindeyseniz iki katlı dubleks prefabrik ev modellerine bakabilirsiniz. Ayrıca prefabrik villa modellerine de göz atmanızda fayda olacaktır. 

Köyde bir araziniz var ve siz oraya dönemsel olarak gidiyorsunuz. Belirli dönemlerde geldiğiniz bu arazide kalmanız gerekiyorsa, yine 1+1 veya 2+1 prefabrik ev modellerini tercih edebilirsiniz. Prefabrik evler genellikle temel şeklinde hazırlanmış beton üzerine montaj edilmektedir. Arazinizin beton dökümü yapılmaya müsait olması gerekir. Prefabrik ev kurulumu oldukça kısa sürede tamamlanmaktadır. Tercih edeceğiniz prefabrik ev modeline göre; bir kaç günden, bir haftaya kadar kurulum tamalanmaktadır.

Özetle; prefabrik ev almayı düşünenler, kullanım amaçlarına uygun ev modellerini tercih etmelidirler. Ne çok büyük olmalı ne de çok küçük olmalıdır. Tam kullanım amacınıza uygun ev modelini seçerseniz hem ekonomik olacaktır hem de daha kullanışlı olacaktır. 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük