Şehirden köye yerleşenlerin hayranlık uyandıran eserleri

Şehirden köye yerleşenlerin hayranlık uyandıran eserleri

Pek çok insan, bazı gelişmemiş kırsal alanlarda yaşamanın imkansız olduğunu düşünürken, bazıları da doğal ortamlarda yaşamanın daha avantajlı olacağını düşünmektedir. Ancak şehirlerde, bu kadar aktif ve hareketli bir yaşam biçimi herkese göre değildir. Çılgın bir başarının ve lüksün peşinde koşmayan ve sadece hayatlarının sade olmasını isteyen birçok insan var. Doğa ile uyum arayışındaysanız, köyde yaşamak tam size göre olabilir. Köylerde insanlar asgari yaşam gereksinimleri için her şeye sahiptir. Köylüler, yaşamlarının akışından memnunlar. Her zaman taze meyve, sebze, balık, su ve temiz havaya sahiptirler. Kırsal yaşamı benzersiz ve özel kılan, sadelik, doğal güzellik ve huzurdur. 

 Köyler bizim ulusal gelenek ve göreneklerimizi korur. Köy halkı genellikle kültürümüzün zenginliğini temsil ettikleri çeşitli festivaller ve panayırlar düzenler.  Yaşlı ve genç kuşaklar arasında benzersiz bir yakınlık vardır. Gençler ebeveynlerine ve büyükanne ve büyükbabalarına büyük bir saygıyla davranır ve onların değerli tavsiyelerine uyarlar.

Köyün bize verebileceği her şeye rağmen, kırsal alanlarda eksik olan birçok önemli şey var. Köylüler, hastaneler, mağazalar, polis karakolları, itfaiyeciler, halk sağlığı, kitle eğitimi, uygun cep telefonu kapsama alanı ve internet erişimi gibi daha gelişmiş bir bölgenin sunabileceği hizmetlerden ve kolaylıklardan yoksundur. Dolayısıyla, bu tür yerlerin daha keyifli ve daha rahat yaşanmasını sağlamak için kırsal alanlarda bazı ilerlemeler kaydedilmelidir.

Her ne kadar olumsuz durumlar söz konusu olsa da insanlar köy yaşamını çok seviyor. Şehirde her türlü imkana sahip olanlar bile, imkansızlıklar içinde olan köy hayatına özeniyor.

Şehirde yaşamaktan sıkılanlar köylere akın etmeye devam ediyor. Şehir hayatı artık insanları tatmin etmiyor. Herkesin köye gitme şansı yok tabi ki. Genellikle maddi sıkıntısı olmayanlar, emekliliği gelmiş olanlar veya yeni bir hayat arayanlar köylere yerleşmeye başladı. 

İşte köyü tercih eden şehirlilerin inşa etmiş oldukları bir evden bazı kareler. Umarız sizler için ilham kaynağı olur.

 

 

 

 

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük