Taş ev yaptırmanın avantajları ve en güzel taş ev örnekleri

Taş ev yaptırmanın avantajları ve en güzel taş ev örnekleri

Taş ev deyip geçmemek lazım. Taş ev tarihin derinliklerinde kendine yer bulmuş ve geleceğe de el atmış ev modelidir. Taş ev mimarisi Selçuklu ve Osmanlı'da çokça tercih edilmiştir. Günümüzde de en sağlıklı ve sağlam yapılar arasında gösterilmektedir. Taş evde oturanlar yazın sıcağından çok etkilenmezler. Taş yapısı gereği doğal bir serinlik oluşturur ev içerisinde. Kışın da sovuğu çok hissettirmez ılık bir hava olıuşturur ev içerisinde. Kısaca soğuk ve sıcak karşısında oturanlara avantaj sağlar. 

Taş evin bazı avantajları

  • Doğa ile uyumludur
  • Sıcak ve sovuğa karşı tolere etkisi yüksektir
  • İnsan sağlığı açısından çok idealdir
  • Çok şık bir görünüme sahiptir
  • Depreme karşı dayanıklıdır
  • Uzun yıllar yıpranmadan ayakta kalabilir
  • Ahşap ile harika uyum gösterir
  • Tarihi ve turistik değere sahiptir

Taş ev insan ömrüne ömür katıyor adeta. Mutlu ve huzurlu bir ortam hissi veriyor insana. Taş evde yaşayanlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır, taş evde yaşayan başka evlerde yaşayamaz adeta. İnsan yaratılışı gereği doğal ortamlara yatkındır ve adeta doğal ortamlar insanları kendilerine çeker. Şöyle bir bakın etrafınıza deniz kenarlarında gezenler, doğada yürüyüş yapanlar, kamp için ormanlara akın edenler ve daha birçok doğal ortamda insan varlığını ve hayranlığını görürsünüz. Taş ev insan karekterine de etki eder. Taş evde yaşayan zamanla daha net daha çizgileri belli bir insan haline gelir. Doğal olan her şey insana olumlu yönden yüklemeler yapar. Bu çerçevede taş evler de insan doğasına müthiş olumlu özellikler yükler. 

En güzel taş ev örnekleri

Çift katlı taş evler geniş aileler için daha kullanışlıdır. Eğer geniş bir aileye sahipseniz iki katlı bir taş ev sizin için daha anlamlı olacaktır.

Dilerseniz dinlenmeniz için havuz yaptırabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük