Üzerlik tohumu deyip geçmeyin: Maddi manevi dertler için şifa deposu

Üzerlik tohumu deyip geçmeyin: Maddi manevi dertler için şifa deposu

ÜZERLİK TOHUMU NEDİR ?

Çok şifalı olan Üzerlik Tohumunun faydaları anlatmakla bitmez, Hem zahirî hem batınî hastalıklara şifadır. İçteki hastalıkları temizler. Bedene kuvvet verir. Bakteri virüs, paraziti yok eder. Süper bir enerji ve mutluluk vericidir. Üzerlik Tohumu fiziki olarak; beynin sağlıklı çalışması için ihtiyaç olan hormonları dengelediği için, Allah'ın izniyle Ruhsal sağlık problemlerini de ortadan kaldırıyor.


Serotonin ihtiva eder. Mutluluk hormonu 'serotonin', beynin çalışmasında hayati rol oynar. Sinir hücreleri arasında elektrik sinyallerini taşımakla görevli olan bu hormon, uyku, iştah, hafıza, sosyal davranışlar, ruh hali üzerinde etkilidir. Yaşlanmayı önler. Vücudumuz onu her zaman üretemiyor. Ama üzerlikte dolu dolu var.


Üçüncü göz dediğimiz kalp gözünü açıyor.
Sabahları aç karnına 40 gün boyunca günlük 5 gramı geçmeyecek şekilde üzerlik tohumu yutanların  hikmet pınarları kaynar.  Hikmet ehli zatlar bu tohumun kadrini bilirlerdi.


Psikolojik hastalıkların cümlesine tek başına yeter üzerlik tohumu. Başka ilaç kullanmasınlar. Tabi zahirî ilaç olarak. Manevî ilaç Kur'andır, namazdır, zikrullahtır.


Ama  bir şey söyleyeyim mi namaz kılmayan, Kur'an okuyamayan, zikrullaha devam edemeyenler kırk gün üzerliğe devam etsinler. İlahi aşkın meczupları gibi onu her saniye ilahi duygularla nuraniyet kesbedecekler. Kötü enerjiler dağılıp gidince ibadet aşkı ve şevkiyle mutluluğun doruklarında olacaklar. Rahman'ın tecelligâhı olacak. Kur'an'ın o şerefli mazhar olacakları yakınlığına ve feyizlerine erecekler. O zaman ibadetin kadrini kıymetini bilecekler, hakikati görecekler.


Bizim batınımızdan gaflet perdesi kalkmamış ki. Bir açılsa ...
Bir an bir saniye Rabbimizden uzak olmaya tahammül edemeyeceğiz.
Bizim basiretimizi haram ve zararlı gıdalarla kör ettiler. Diş macunlarındaki florürle, sudaki klorla direk epifiz bezimize saldırdılar.


-Nedir Epifiz bezi? Nasıl canlandırılır;
Ruh ile bedeni birleştiren, serotonin, melatonin ve dopamin hormonlarının üreten ve dengeleyen epifiz bezidir. Bu bez kireçleşmis bizde. Hak'tan hakikatten uzağız.
Latife-i Rabbaniye'nin duygunun, vicdanın, fikir, düşünce, şuur, huşu ve aklın ortaya çıktığı yerdir. (Çam kozalağına benzeyen mercimek tanesi kadar küçüktür Epifiz Bezi)
Epifiz Bezini Kireçten arındırmak maksadıyla; akşam yatmadan önce elma sirkeli su, sabah aç karnına limonlu su ve yemeklerden önce ve gün içinde bol bol arıtılmış mineralli saf su içilmelidir.

Hele üzerlik tohumu, Epifiz bezinin ürettiği maddeyi dolu dolu direk olarak veriyor ve aktif ediyor.
Bedende zararlı ne varsa üzerlik hepsini kovuyor. Haramları, zehirleri, kimyasalları hepsini ...
Ruh iksiridir bu. Ne mübarek bitkidir ki nazar girmiş bedenden habis nazarı yok ediyor. Üzerlik Manevî hastalara, Nazar değenlere iyi gelir, vücut üzerindeki ağırlıkları atar alır.

Üzerlik tohumu nelere iyi gelir ?

- Alerjik astım bronşit olmuşsa biri, kaynat tohumu buharını içine çeksin hemen nefes yolları açılır.
- Üzerlik otu yakılıp dumanı koklanırsa da yüksek enfeksiyondan tıkanan üst solunum yolları ve sinüs yollarının açılmasını sağlar. Bezlerde biriken enfeksiyonu akıntı ile atar.
- Ağır enfeksiyonlu hastalık sonrası oluşan boğaz ağrısına ve iltihaplanmasına da iyi gelir. Boğazda biriken iltihabı balgam ile atar. Ayrıca göğüs ve akciğerlerde öksürmelere bağlı oluşan tahribatın şiddetini hafifletir.
- Besin atıklarının olduğu bağırsaklarda ortaya çıkan kurtların dökülmesini sağlar. Sindirim yollarını temizleyerek yaşanma ihtimali olan bağırsak hastalıklarının önüne geçer.
- İçerdiği maddeler sayesinde rahatlama etkisi olan üzerlik tohumu hafıza ve beynin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Unutkanlık ve alzheimer gibi hastalıklarla savaşır. Tohumun çayını yatmadan bir saat önce içtiğinizde rahat bir uyku çekmenizi sağlar.
- Huzursuz bacak sendromu için 21 gün boyunca yatmadan 1 saat önce 1 çay kaşığı üzerlik tohumunu çiğneyerek veya dövülmüş tozunu suyla yutarak alın ve soğuk gıdalara perhiz yapın. Birde alt baldırlara hacamat yaptırmalı. Beyindeki Dopamin kimyasalını ayarlamaya yarayan siyah hardal tohumunu 21 gün boyunca yatmadan 1 saat önce her gün 1 çay kaşığı çiğnemeden suyla yutmalı.

Kaynak : Hekimzade, Gerçek Tıp ( Aidin Salih), Muhtelif aktarların ortak görüşü

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük