Villa ve müstakil evlere müthiş talep artışı: Yatırım için fırsat olabilir mi?

Villa ve müstakil evlere müthiş talep artışı: Yatırım için fırsat olabilir mi?

Covid-19 mücadelesinde başarılı olan Türkiye normalleşme sürecine girdi. Normalleşme süreci ile birlikte vatandaşların tatil planları başladı. Eskisi kadar çok tatilci olmasa da tatil planlayanlar tatil piyasasını değiştirdi. Özellikle konaklama yeri tercihinde villa, yazlık ve müstakil evlere olan talepte aşırı bir artış olduğu tespit edildi.

Corona Virüs sonrası tatil anketi sonuçları

Corona Virüs sonrasında başlayan normalleşme süresinde Tatildekiralacom 74 il bazında 600 kişilik katılımcı kitlesi üzerinden bir araştırma gerçekleştirdi. Şlte bu araştırma sonuçlarından bazıları:

“Coronavirüs Gölgesinde Tatil Alışkanlıkları Araştırması “,

  • Katılımcıların sadece % 15 ‘i hotellerde kalmayı tercih ederken %45’i müstakil ev, villa ve yazlıkları tercih etmektedir.
  • Katılımcıların tatile seyehat planlarında da değişiklikler görünüyor. Her iki kişiden bir tanesi özel aracı ile seyehat planı düşünüyor.
  • Deniz ve havuz arasında tercih yapılması gerektiğinde katılımcıların % 40’ı denize girmeyi tercih ediyor.

Villa, yazlık ve müstakil evlere olan talep artışı fırsat olabilir mi?

Özellikle tatilciler tarafından daha yoğun şekilde villa ve müstakil ev talepleri piyasa üzerinde ciddi bir hareketliliğe sebep olacak. Yatırım yapmayı düşünenler için güzel bir fırsat olabilir. Tatil yörelerinden satın alınacak villa, yazlık ve müstakil evler tatilcilere kiraya verilebilir. Zaten tatil planlayanların büyük çoğunluğu bu tür yapıları kiralama yöntemini tercih ediyor. Şartlar gösteriyor ki artık insanların tatil anlayışlarında ciddi değişiklikler olacak. Bu değişiklikler de yatırım üzerine etki edecektir.

Bu yıl satın alınacak villa, yazlık ve müstakil evlerin ertesi yıl ya da birkaç yıl içerisinde ciddi bir prim yapacağa benziyor. Tabi bu bir öngörüdür. Her yatırımda olduğu gibi bundan da riskler olabilir. Lakin şu an piyasa şartlarına göre bu yatırımın çok kısa sürede kazanca dönüşeceği aşikârdır. Yatırım yapma düşüncesi olanların bu fırsatı değerlendirmesi gerekir. Yatırımcılar için büyük bir fırsat kapıda görünüyor. Bakalım bir sene sonra şartlar nasıl olacak. Elini hızlı tutanlar eminim ki büyük kazançlar elde edeceklerdir. Risk alamayanlar büyük fırsatı kaçırmış olacaklardır.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük