Yatak Odalarına Bohem Ruhu ve Farklı Dekorasyonlar

Yatak Odalarına Bohem Ruhu ve Farklı Dekorasyonlar

Yatak odalarında salaş ve bohem bir hava kazandırmak için renkleri ve cesur çizgileri bir arada kullanmayı bilmelisiniz. Bohem yatak odası çizgisinde özgür bir hava vardır.

Bohem ruhu ilk olarak insanların yaşam biçimlerinde ortaya çıkmaya başladı. Yarını düşünmeden yaşayan insanlar topluluğu olarak adlandırılan bohem tarza sahip kişilerin kıyafetlerinde de farklı çizgiler gözlemlenir. Bu stili yatak odalarına aktarmak için desenler ve canlı renkler birlikte kullanılır. Özgürlüğe aşık insanların yaşam tarzı denilebilir. Son yıllarda doğal yaşam alanları önem kazanmaya başladığı gibi, yeni yaşam anlayışları da ortaya çıkmaya başlamıştır. Eski zamanlarda insanlar farklı renk kombinlerini rahatlıkla tercih edebiliyorlardı. Günümüzde de modern hayattan sıkılan insanlar, oluşturmaya çalıştıkları yeni yaşam modelleri ile kendilerini daha mutlu hissediyorlar.

Yatak odalarında bohem bir stil yaratmak için odanızı tıpkı bir tiyatro sahnesine çevirmeniz gerekmektedir.

Renkler, dekorasyon öğeleri ve kullanılan eşyalar tiyatro sahnesine yakışır şekilde renkli ve dinamik görünmelidir. Yatak odalarında herkesin kullandığı mobilyaları bir kenara atın. Geçmişi ve öyküsü olan antika mobilyalar tercih edin. Bunun için ikinci el eşya satan yerleri gezip ruhunuzu yansıtacak antika mobilyalar alın. Renkler konusunda kendinizi bırakmalı ve canlı renkler kullanmalısınız.

Kırmızı, yeşil ve turuncu gibi renkler bohem ruhunu yansıtan renkler arasındadır. Bu renklerin zıt uyumlarını yatak odanızda kullanmaya özen gösterin. Televizyon kanallarında görmeye alıştığımız programlardan birisi de antika mobilya avcılarıdır. Bu tür programlar gittikçe yaygınlaşıyor. İzleyiciler tarafından da büyük bir zevkle takip ediliyor. Antika eşyalar ufak dokunuşlarla harika görünümlere kavuşabiliyor.

Bohem yatak odalarının en büyük özelliklerinden biri de sanatla iç içe olmasıdır.

Bunun için duvarlarda sanat öğeleri taşıyan tablolar bulundurun. Portreler ve çeşitli afişler bohem yatak odalarının duvarlarını süslemelidir. Bohem bir hayat sürmüş olan Frida Kahlo gibi sanatçıların portrelerini yatak odasının duvarlarına asabilirsiniz. Yatak odasında bohem bir hava oluşturmak istiyorsanız; eski kitaplardan ve eski biblolardan faydalanabilirsiniz. Kısacası; öyküsü olan her eşyayı yatak odanızın içine dâhil edebilirsiniz. Şamdanlar ve vintage aksesuarlar bohem yatak odalarında sıklıkla kullanılır.

Yatak odasındaki perde seçimlerinde zarif işlemelere ve dantellere yer verilmelidir. Yatağın üzerinde bulunan örtülerde bol desen ve renk bir arada kullanılmalıdır. Aydınlatmada ise; renkli apliklerden ve sarkıt lambalardan yararlanabilirsiniz. Kısaca hayal dünyanız ne kadar zenginse, o kadar harika renkler ve doğal ortamlar yakalayabilirsiniz. Hayal etmekten korkmayın! Hayallerinizi gerçekleştirmek için yapmanız gereken ilk iş, bir ucundan başlamaktır. Siz bir ucundan başlayınca emin olun gerisi gelecektir.  Özgürlük, doğallık ve sanatsal bir yaşam size farklı duygular yaşatacaktır.

Bir önceki yazımız olan Balkon Perdesi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük