Yeni yerli otomobil tasarımını görenler hangi markaya benzetti

Yeni yerli otomobil tasarımını görenler hangi markaya benzetti

Yerli otomobilin  seri üretimine yakın yeni yerli araba tasarımı modelleri ortaya çıkmaya başladı.  Fatih Kapçak Tasarlamış olduğu yerli yeni otomobil tasarımına Alphan İsmini vermiştir.  Bu yazımızda yerli otomobil olan TOGG’a alternatif olan yeni yerli tasarım olan Alphan’dan bahsedeceğiz. Yeni yerli otomobil tasarımı daha çok hangi markalara benzetildi ? Yorumcular yeni tasarım hakkında ne dedi? Tüm detaylar haberimizin devamında.

Yeni yerli otomobil tasarımı birçok platformda oldukça beğenilmiş durumdan gözüküyor.Özellikle  sosyal medya mecralarında çokça beğenilmiş olup hakkında çok sayıda yorum yazılmıştır.

38 yaşındaki genç tasarımcı  Fatih  Kapçak 2016- 2019 yılları arasında Yaklaşık 4 yıl gibi bir sürede harika bir otomobil tasarımı gerçekleştirmiştir. Genç Tasarımcı bu tasarımının son tasarım olduğunu vurgulamaktadır.  Nedeni sorulduğunda ise daha önce buna benzer otomobil tasarladığını ama gerekli yerler tarafından desteklenmediğini dile getirmektedir. Destek görmediği için de bir daha otomobil tasarımı yapmayacağını belirtmiştir.

Fatih Kapçak’ın tasarlamış olduğu yerli otomobil görenler tarafından genellikle farklı şekillerde yorumlanmıştır.  Daha önce görmeye alışık oldukları otomobil markalarının modellerine benzetmişlerdir.  İşte o yorumlardan bazıları: 

 Monkster: “Kanımca yeni Honda NSX’i fazla andırsa da güzel bir tasarım. Umarım arkadaş yeteneğini değerlendirme fırsatı bulur.” 

Mascherano: “TOGG’da işe başlaması gereken üyenin tasarımı.”

Siz de yorumunuzu aşağıya belirtebilirsiniz. 

TOGG yetkililerinin genç tasarımcının fikirlerinden faydalanıp faydalanmayacakları merak konusu. Fikirlerinden faydalanılması gereken bu tasarımcıya sosyal medya hesaplarından büyük bir destek var. Umarız yetkililer bu genç tasarımcıdan iyi şekilde faydalanırlar.

Alphan tasarımı daha çok hangi markalara benzetiliyor

Fatih Kapçak’ın yeni otomobil tasarımı daha çok Honda CİVİC, Audi TT, Peugeot RCZ, BMW i8 gibi marka modellerine benzetilmektedir. Bir kısım yorumcular da bu markaların karışımından elde edilmiş bir tasarım olduğunu savunmaktadırlar.

Fatih Kapçak daha önce de buna benzer otomobil tasarımları yaptığını ama kendisiyle ve tasarımlarıyla yetkili mercilerden ilgilenenin olmadığını dile getirmektedir. Umarız yetkililer Fatih Kapçak’ın bu serzenişine kulak verirler.

Fatih Kapçak’ın tasarlamış olduğu yeni yerli otomobilin ilgili görselleri şu şekildedir :

yerli otomobil tasarımı Alphan

Yeni yerli otomobil tasarımı Alphan genel görünümü

Alphan'ın arkadan görünümü

Alphan'ın zıt renk kombinasyonu

Alphan'ın sarı renk görünümü

Yeni yerli otomobil tasarımı Alphan'ın içi görünümü

Yerli otomobil TOGG hakkındaki yeni detaylar için buraya tıklayınız. 

Alphan tanıtım videosu : 

 

2 YORUMLAR

 • hasan OK

  Süper bir tasarım bence bu tasarımcıyı acilen TOGG çatısı altına alın .

  • Necsd

   Müthiş bir tasarım olmuş. Yapan arkadaşı tebrik ederim. Eleştirenler olacaktır. Kedi ulaşamadığı koruğa ciğer mi ne dermiş. .

   YORUM YAZ


   maraş sülük