Yunan haber :"Savaş Türkiye ile son çare olmalı"

Yunan haber :"Savaş Türkiye ile son çare olmalı"

Yunanistan ve Türkiye arasında yaşanan gerginlik artınca Yunan medyasında Türkiye ile ilgili ilginç başlıklar yer almaya başladı. Türkiye dik duruşunu devam ettirdikçe Yunan halkı savaş çıkabilir endişelerini yaşamaya başladı. Tarihte birçok defa Osmanlı Tokatı yiyen Yunanistan tekrardan Türklerle karşı karşıya gelmek istemiyor aslında. 

Yunan haberlerinde yer alan başlıklardan birinde, Yunanistan'ın Türklerle savaşın en son çare olması gerektiği vurgulanıyor. Haber içeriğinde önce Yunanista'nın çok güçlü bir orduya sahip olduğunu, deniz ve ve hava kuvvetleriyle Türk Ordusu'na büyük darbeler indirebilecekleri anlatılıyor. Haberin sonlarında ise "Türk Ordusu" ile savaşmanın en son çare olması gerektiği ısrarla vurgulanıyor. 

Haberin tamamından anlaşılan o ki, Yunanlılar Türk Ordusu'dan ciddi şekilde korkuyorlar. Bu korkularını belli etmemeye çalışıyorlar. Lakin yaptıkları haberden bile korkularını gizleyemiyorlar. Önce kendi ordularının üstünlüklerini anlatıp ardından da Türk Ordusu ile savaş yapmanın doğru olmayacağını, bunun en son çare olması gerektiğini söylemeleri her şeyi açığa vuruyor zaten.

Umuyoruz ki herhangi bir savaş çıkmaz. Bu her iki ülke için de iyi olmayacaktır. Lakin savaşmak durumunda kalınırsa Yunanistan'a yazık olacağı çok aşikar. Yunanistan sadece Türk Ordusu'ndan değil Türk Milleti'nden de korkmaladır. Türk Milleti için vatan söz konusu olduğunda her ferdin bir kahramana dönüşeceğini en iyi onlar bilir. 

 

1 YORUMLAR

  • Hünkar tensi

    Yunanlılar onlardan koktuğumuzu falan zannediyorlar san ki ama o kadar korkuyoruz ki savaş olmasın hiç istemediğimiz şeyle yaşanmasın diye büyük çaba sarf ediyoruz ama unutmasınlar onla AB ülkelerini tek tek dolanıyor yardım etsinler diye Türkiye ise savaş olmasın diye çabalıyor nedeni ise bölgede bir çok devletin çıkarı var ve ve iki tarafı da dünyanın bir çok ülkesi yan lız bırakmayacaktı o yüzden düşündükleri gibi korkutmaca yla bitmez silahla patlamaya başladı mı ondan sonuna kadar zorluyoruz .

YORUM YAZ


maraş sülük