Beton evin modası geçerken konteyner evlere ilgi artıyor

Beton evin modası geçerken konteyner evlere ilgi artıyor

Beton evler her ne kadar dayanaklı olması ile çok tercih edilse de artık bu inanış sona ermektedir. Özellikle Türkiye gibi deprem bölgesinde bulunan bölgelerde beton yapılar yüzünden çok can kayıpları yaşanmaktadır. Mal ve can kaybının artmasında onlarca faktör bulunmaktadır. Sağlam her şeyi ile hakkı verilmiş bir beton bina bulmak oldukça zor görünüyor. Müteahhit faktörü, kullanılan malzeme kalitesi, binanın yapıldığı zemin vb. onlarca özellik beton binanın sağlamlığını etkilemektedir. Alternatif ev arayışları son yıllarda artmış durumdadır. Özellikle ahşap ev, konteyner ev, prefabrik ev gibi modellere ilgi oldukça fazlalaştı.

İnsanlar bir konut tarzını yeniden keşfettikçe ve bundan da keyif aldıkça, taşınabilir konteyner mimarisi popüler olmaya başladı. Bir taşınabilir konteyner ev tasarımı, bariz nedenlerden ötürü kafaları karıştırabilir ancak her yönüyle alıcıları olumlu yönden şaşırtabilir.

Konteyner evlerin bazı avantajları

1.       Uygun fiyatlı olması

Taşınabilir konteyner evlerini düşünenler için en büyük neden veya avantaj ucuz olmalarıdır. Kullanılmış bir taşınabilir konteyner ev almak ve onu bir eve dönüştürmek, şehrin en ucuz yerinde bir ev almaktan çok daha ucuzdur. İstediğiniz tarzda bir konteyner ev bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekmektedir.

2.       Kullanımı ve inşası kolay

Göründüğünün aksine, bir nakliye konteyner ev tasarımı yapmak son derece kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey bir nakliye konteyneri, satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz bir şirket bularak istediğiniz modeli belirlemektir. Herhangi bir konteyner ev tasarımı, herhangi bir konteynere kolayca dâhil edilebilir. Montaj ve tasarım beton eve göre oldukça kolay ve pratiktir.

3. Ne kadar hızlı olursa , o kadar iyi olur

Bu, tüm konteyner evlerinin arkasındaki fikirdir. Ortalama olarak, bir nakliye konteynerinin şirket ile rezervasyon yapıldığı andan itibaren malzemelerin hazırlanması ve taşınmaya hazır olması toplam birkaç ay sürer. Yani aslında tam teşekküllü evinizin devasa bir kamyonun arkasında arsanıza veya bahçenize yanaştığını görebilirsiniz.

4.Hayal gücünüzü serbest bırakın

Ancak işin özüne inmek isteyenler hayal güçlerini durduramazlar. Konteyner evleri ile tam olarak aklınızdaki eve sahip olabilirsiniz. Siz hayal edin ve karşınızdaki uzmanlara hayalinizi anlatın. İstediğiniz ev modelini ekranda gördüğünüz an artık hayalinize ulaşmaya bir adım kalmıştır. Beton ev gibi yapım aşaması uzun sürmediğinden ve ucuz olduğundan dilediğiniz modelde bir konteyner ev hayal edebilirsiniz. Kendinizi serbest bırakın dilediğiniz ev hayal olmaktan çıksın.

Sonuç: Deprem korkusu ve ev fiyatlarının artması konteyner evlere olan ilgiyi arttırmıştır. Ülkemizde de son yıllarda konteyner ev satışlarında ciddi bir artış yaşanmıştır. Durum böyle giderse yakın bir gelecekte konteyner evleri her yerde görmek mümkün olacaktır. 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük