Volvo S60'ın Alman Sedanlarına Ciddi Bir Rekabet Sağlamasının 3 Nedeni

Volvo S60'ın Alman Sedanlarına Ciddi Bir Rekabet Sağlamasının 3 Nedeni

Volvo şimdiye kadarki tüm satış hedeflerini geride bırakarak rekor düzeyde en iyi yıllarından birini yaşıyor. Tüm bunlar, mükemmel sürüş dinamikleri ile birlikte zarif bir dış tasarıma sahip S60 sedan dahil olmak üzere etkileyici bir araç yelpazesi sayesindedir. Ayrıca, hibrit seçeneği de dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz eksiksiz bir güçlü motor paketine sahiptir. Alman üreticilerin hala ortalama sedan yapmaya devam ederken, Volvo,  S60 için pazar payını arttırma gayretinde. İşte üç yönlü yaklaşımı.

Etkileyici İç Mekân

İç tasarım ve kalite söz konusu olduğunda, Volvo paketin liderleri arasında yer alıyor ve hatta bazı rakiplerini utandırıyor. S60 modeli sakinleştirici özelliğine tam anlamıyla uyan zengin deri seçenekleri ve doğal damarlı ahşap kaplama içerir.

S60'ın iç mekânı, uyum ve şıklığı gerçek metaller ve ahşap kullanmaya odaklanan evrensel Volvo platformuna borçlu. Hem malzeme parçalarının kalitesi hem de bunları birleştirirken detaylara gösterilen özen, bu arabaların bir Bentley kadar sağlam hissetmesini sağlamaktadır.

Detaylar, S60 gibi arabaları sınıfındaki diğer arabalardan ayıran önemli bir unsurdur. Sürüş modu seçme düğmesi kadar küçük bir şey bile son derece parlak bir metal ve benzersiz bir desenle tamamlanmıştır.

Birçok Güç Aktarma Sistemi Seçeneği

S60, toplam üç farklı güç aktarma sistemine sahiptir ve hem önden çekişli hem de dört tekerlekten çekişli modeller sunmaktadır. Temel motor (T5 modelinde) 250 hp ve 258 ft lbs tork üreten turboşarjlı dört silindirli bir motordur. Sadece önden çekişli olarak mevcut ve otoyolda etkileyici bir 36 mpg özelliğine sahiptir.

Test aracımıza gelince, daha sportif bir profile ve görünüme odaklanan R-Design konfigürasyonunda orta seviye T6 versiyonuna sahiptir. T6 güç aktarma sistemi aynı zamanda dört silindirlidir, ancak yalnızca turboşarj değil, aynı zamanda süper şarj da içerir. Bu kurulum, mükemmel düşük uç güç iletimi ve sabit bir tork akışı sağlar. 295 ft lbs tork ve 316 hp üretebilirken, otoyolda hala 32 mpg elde ediyor. T6 yalnızca dört tekerlekten çekişli olarak mevcut ve yalnızca 5,9 saniyede sıfırdan 60 mil / saate çıkabilir.

En güçlü model varyantı T8'dir. Güç aktarma sistemi, T6'daki aynı motorla birleştirilmiş, ancak bu versiyonda üst düzey trim ile ek bir güç artışı için ek elektrifikasyona sahip olan bir plug-in hibrit sistemi kullanıyor. 400 hp ve 495 ft lbs tork ile T8 4,5 saniyede sıfırdan 60 mil / saate çıkabilir. Ancak her üç motor seçeneği de sağlıklı miktarda güç sağlarken verimliliği de göz önünde bulunduruyor.

Ayırt Edici Volvo Tasarımı

S60 sedan, takdir etmeye başladığımız evrensel Volvo tasarım diliyle ilgili her şeyi kapsar. İmza niteliğindeki LED Throe vurgulu ışıklarla çarpıcı bir ön uca ve açılı bir arka tasarıma sahiptir. Daha sportif R-Design modellerinde, birkaç önemli noktayı belirtmek için 18 inç R-Design jantlar, daha agresif bir tasarıma sahip ön fasya ve çift entegre egzoz boruları mevcuttur.

Sınıfının lideri güç aktarma elemanlarını, benzersiz dış tasarım dilini ve iyi düşünülmüş iç mekanı birleştirdiğinizde, 2020 Volvo S60 tüm Alman rakiplerine fark atabilir.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük