İlham verici yatak odası tasarımlarından hangisi size hitap ediyor

İlham verici yatak odası tasarımlarından hangisi size hitap ediyor

Gittikçe artan yaşam yoğunluğu dinlenme ve stres atma ihtiyacını arttırıyor. Her zaman tatil yapma imkanı bulamayanlar, yaşadıkları mekanları tatil havasına çevirebilirler. Özellikle yatak odaları dinlenmek ve stres atmak için en uygun mekanlardır. Tam bir dinlenme için yaşanılan mekandan keyif almak esastır. Her yatak odası tasarımı her insana keyif vermez. Her insanın ruh dünyası zevkleri ve renkleri farklıdır. İşte sizlere ilham verebilecek farklı yatak odası tasarımları, bunlardan hangisi senin tarzına en uygunu ?

Sadelik ve açık renkleri sevenler için;

yatak odasi tasarimlari

Bazı insanlar sade ortamları ve açık renkleri dinlendirici olarak kabul ederler. Özellikle beyaz renk yatak odası için her zaman tercih edilen renklerin başında gelmiştir. Beyaz renk aynı zamanda temizliği ve paklığı da temsil etmektedir. Beyaz rengin kendine has bir cazibesi ve dinlendirici özelliği bulunmaktadır. Yatak odası söz konusu olunca beyaz rengin yanına güzel bir gül kurusu rengi veya şeker pembe harika uyumlu olacaktır. 

Sarkık lambalar ile hoş bir ortam yakalayın

ilham verici yatak odasi tasarimlari

Yatak odanızı daha renkli hale getirmek için küçük dokunuşlar yeterli olacaktır. Yukardan sarkık lambalar bir kaç mevsim çiçeği yatak odanızı çok çekici hale getirmeye yetecektir. 

Rahat ve kullanışlı alanlar oluşturun

Yatak tercih ederken rahat ve yumuşak girintiler oluşturabileceğiniz modelleri tercih edin. Arkada kalmış küçük bir kütüphane led ışıklarla aydınlatılabilir. Dilerseniz geceleri ofis işlerinizi yapabileceğiniz küçük bir alan oluşturabilirsiniz. Rahatlığı hissetirecek derecede yumuşak ve sade modeller oluşturabilirsiniz.

Oranlarla oynayarak sıradışı görüntüler yakalayın

Bu yatak odasında bazı oranlar abartıldı. Yatak üzerindeki örtünün püskülleri ve yukarıdan sarkıtılmış tüllü avize ve köşede duran süslük nasıl duruyor. Bakın bu oranlar yatak odasının ahengini olumlu yönde değiştirmiştir. Siz de bu tür oranlarla oynama yaparak harika yatak odası elde edebilirsiniz. 

Rahat Bohem yatak odası deneyimi hiç fena durmuyor

Rahatlığına ve doğallığa düşkün olanlar için Bohem tarzı oldukça idealdir. Lüks bir yatak odası herkes için cazip değildir. Lüks bir yaşamı sevmeyenler doğal Bohem yatak odalarını deneyimleyebilirler. 

Doğal ahşap yatak odası ( Köy evi)

Köyde bir araziniz varsa iki katlı bir ahşap ev yaptırıp, ikinci katını doğal bir yatak odasına çevirebilirsiniz. En azından hafta sonları dinlenmek ve eğlenmek için kullanabilirsiniz. Özellikle kışın sobayı yakarak ayaklarınızı ısıtmanın keyfini çıkarın.

Manzaralı yatak odası tasarımı

Eğer imkanınız var ise mevsimlerin renk değiştirmesine tanık edebileceğiniz bir pencere yaptırabilirsiniz yatak odanıza. 

Dekorlarla yatak odanıza çizginizi yansıtın

Zıt zenkler ve farklı dekorları kullanarak harika bir yatak odası tasarımı elde edebilirsiniz. Özellikle yatak odalarında toz pembe renk cünbüşü odanıza aşk serpecektir. Aşkınızı yeşertmek için beyaz ve pembe renkler harika olacaktır. 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük