Koltuk Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koltuk Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İyi ve güzel görünümlü bir koltuk takımı almak evinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Ayrıca çokta büyük bir yatırımdır. Evlere alınan geçici koltuk takımları bile yıllarca kullanıla biliyorken sağlam bir koltuk takımı almak eve iyi bir yatırım yapmak demektir. Siz farkına varmazsanız bile satın aldığınız koltuk takımları size senelerce hizmet eder ve evinizin en önemli eşyalarından biri haline gelir.

Eğer iyi bir koltuk takımı almak istiyorsanız kumaşının kaliteli olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bazı kişiler ucuz koltuk takımı almak isterken kalitesiz kumaşlı bir koltuk takımı alıyor ve bu yüzden de bu koltuk takımı uzun yıllar hizmet veremiyor. Ayrıca bazı leke ve kirleri göstermiyor diye koyu renkli mobilya almanızda pek tercih edilmez. Biliyoruz bu biraz zevk meselesi fakat bir şey dökülse çok belli olur diye beyaz mobilya almayı tercih etmeyip koyu mobilya almayı tercih edecekseniz bence bir daha düşünmenizde fayda var. Ayrıca açık renkli koltuklar daha ferah ortamlar oluşturur.

Ayrıca satın alacağınız takımın yastıklarına dikkat etmeniz gerekiyor. İçerisinde deforme olacak malzemeler bulunuyor ise bu sizin açınızdan iyi olmaz. Bir de koltuğunuzun iskeletine de önem göstermeniz gerekmekte. Sağlam kanepeler çift çivilenmiş ve her iki tarafından yapıştırılmış bir şekilde üretilmiştir. Ayrıca vidalı köşe blokları ile de donatılmıştır. Koltuğunuzun iskeletinin sağlamlığından emin olun yoksa uzun yıllar kullanamadan değiştirmeniz gerekebilir…

Birçok kişi koltuğun rahatlığını test etmeden satın alım yapmakta. Sonuç olarak bu koltuklar ileride ki zamanlarda bel ağrılarına yol açmakta. Eğer iyice denemeden, test etmeden satın alım yaparsanız sizi mutlu etmeyen kanepelere sahip olursunuz. Koltuk takımını almadan önce üzerinde biraz olsun vakit geçirmeye çalışın.

Koltuk takımı satın alırken alacağınız odanın ölçülerine dikkat etmenizde fayda var. Evinizin ölçüsünü de iyice alın ve beğendiğiniz koltuk takımının ölçüleri ile karşılaştırın. Uygun değilse boyut değişikliği talep edebilirsiniz.

Son olarak da satın alım yapmadan önce garanti sürelerine dikkat edin. Koltuk takımının iskeletine ve kumaşlarına ne kadar süre garanti biçildiğine iyi bakın.

Ucuz Koltuk Takımları

Yazımızın devamında sizlerin beğenebileceği birkaç model seçtik. Bu modeller hem ucuz hem de güzel. Model ve fiyatları ile birlikte aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

Demirel marka Leda model ucuz koltuk takımı oldukça şık bir görüntüye sahip. Fiyat aralığı ise 3000 TL ile 4000 TL arasında değişiyor.

ME8-153 model Vivense marka takım ise yine oldukça şık ve ekonomik. Ayrıca buranın bir farkı var, isterseniz bu takıma beğendiğiniz ek parçalardan ekleme yapabiliyorsunuz. Takımın sade yani ekleme yapılmamış hali 800 TL’den başlıyor.

Hepsi Home Comfort üçlü koltuk takımı üç farklı renge sahip ve oldukça şık, rahat bir görünüme sahip. Tabii ki ekonomikte. Fiyatı 800 TL’den başlamakta.

Futon marka kahve krem renkli üçlü koltuk takımı ise daha çok küçük salonlar için üretilmiş gibi fakat yine de oldukça şık ve rahat bir görünüme sahip. Ayrıca ekonomik bir fiyatı var. Fiyat 1000 TL’den başlıyor.

UV3- 813 model Vıvense marka yataklı koltuk takımı ise kelebek köşelerine sahip ve oldukça ekonomik fiyatlı, ayrıca şık ve rahat. Fiyatı 1000 TL’den başlamakta.

 

Başta da dediğimiz gibi ucuz koltuk alayım derken kalitesiz bir şey almamaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Ucuz koltuk takımları için 2. el de bir tercih meselesi olabilir tabii ama 2.el alırken de yine deforme gibi sorunlara dikkat etmeniz gerekli. Ayrıca piyasa da ucuz köşeli koltuk takımları da bulunuyor. Normal takımlara göre daha şık olarak kabul edilen köşeli koltuk takımları şu an oldukça popüler durumda. Yine yukarıda belirttiğimiz hususlara dikkat ederek köşeli koltuk takımlarınıda tercih edebilirsiniz. Yukarıda link bıraktığımız sitelerde aynı koltuk takımlarının köşeli halleri bulunmakta. İyi alışverişler dileriz!

Bir önceki yazımız olan Ahşap Boyama Sanatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük