Konteyner evlerinin artıları ve eksileri

Konteyner evlerinin artıları ve eksileri

İnşaat malzemelerinde çok fazla para arttırabileceğimiz için birçok insan konteynır evlere ilgi duyuyor. Temel yapı zaten mevcut olduğundan, inşa etmek için duvarlara, döşemelere ve hatta çatılara ihtiyacınız yoktur. Bu, inşaat maliyetinden en az yüzde 40 tasarruf sağlar.

Bina maliyetinin yanı sıra, inşaat süresinden de tasarruf edebilirsiniz. Temel yapı zaten mevcut ve yapmanız gereken tek şey duvarlarda, pencerelerde, kapılarda ve yalıtımda bazı değişiklikler yapmak. İnşaat süresi yüzde 20 kısaltılabilir.

İlk nakliye konteynırınızı eve inşa etmeye hazır mısınız yoksa daha fazla bilgi mi istiyorsunuz? Nakliye konteyneri mimarisinin artılarını ve eksilerini kontrol edin.

Konteyner evlerinin artıları

Maliyet: Düşük inşaat maliyeti, konteyner evlerinin en önemli faydalarından biridir. Temel yapı malzemesi olarak nakliye konteynırları kullandığınızda, inşaat malzemeleri maliyetinizi önemli ölçüde azaltır. Temel çerçeve zaten hazır, zaten duvarlarınız ve bir çatınız var. Bu, yapısal bina ile ilgili işi ortadan kaldırır. Hatta evi kendiniz inşa ederek inşaat maliyetini bile düşürebilirsiniz.

Çevre dostu olma: Nakliye konteynırları genellikle maliyet nedeniyle avantaj sağlar. Bazı “eskimiş” malzemeler atık olarak görülüyor. Bu nedenle, nakliye konteynırlarını yapı malzemesi işinde kullanarak çevre için bir şeyler yapmış oluyorsunuz. Ayrıca tuğla, çimento ve ahşap gibi yapı malzemelerinin tüketimini de azaltıyorsunuz. Artan paralarla göz kamaştıran konteyner evler ortaya çıktığını da belirtmek gerekiyor.

Kolay ve hızlı: Nakliye konteynerlerinden bir ev inşa etmek, aslında bir ev inşa ettiğiniz anlamına gelir. Temel yapı hâlihazırda mevcuttur ve bu da inşaat süresini kısaltır.

Saha dışı inşaat: Bazı parsellerde, bazı nedenlerden dolayı kalıcı bir yapı kuramazsınız. Bununla birlikte, nakliye konteyneri evleri saha dışına çıkarılabilir ve arsaya taşınabilir. Evinizi yeniden yerleştirmeniz gerekiyorsa, bunu "kolayca" yapabilirsiniz. Ayrıca, evinizi kurmak istediğiniz yerde işgücü yoksa nakliye konteyneri işinizi kolaylaştırır çünkü onları saha dışında inşa edebilirsiniz.

Sağlam: Nakliye konteynerleri, denizde sert hava koşullarına dayanması için güçlü malzemelerden yapılmıştır. Deprem ve kasırgalara karşı güçlüdürler. 8 katı üst üste istifleyebileceğinizi ve gücünü kaybetmeyeceğini biliyor muydunuz?

Konteyner evlerinin eksileri

İnşaat izinleri: Nakliye konteyneri mimarisi birçok yerde çok popüler hale gelse de, bazı yerel yönetimler hala bazı bölgelerde konteynir evleri inşa etmeye izin vermiyor. Çelik yapılar endüstriyel inşaat için kabul edilmektedir, ancak inşaat konutları için çelik iskelet hali hazırda kabul edilmemektedir. Er ya da geç, bu muhtemelen değişecektir. O zamana kadar, bölgenizde buna izin verilip verilmediğini kontrol etmeniz gerekecektir.

İç sıcaklık: Nakliye konteynerleri temelde büyük metal kutulardır. Yalıtılmamışsa iç sıcaklık çok yüksek olabilir. Çeşitli yalıtım malzemeleri kullanarak iç sıcaklığı uygun hale getirmek için ek para harcamanız gerekir. Bu süreçte çevre dostu olmayan çözümler seçmeniz gerekebilir. İzolasyon, konteyner evinizin sınırlı iç kısmını da kullanmak zorunda kalabilir.

Sağlık tehlikeleri: Nakliye konteynırları orijinal olarak insan yerleşimi için tasarlanmamıştır. Bu kaplar, endüstriyel boya ve çözücüler gibi malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Bu maddeler ısıtılırsa veya solunum koruması (maskeler) olmadan çıkarılırsa sağlığınız için iyi değildir. Bu kaplar zehirli maddeleri taşımak için kullanılmış olsaydı, izler hala orada olabilirdi. Bir konteyner satın almadan önce konteyner kutusunun nasıl olduğunu araştırmalısınız.

Nakliye konteynerleriyle ilgili yaygın dezavantajları kolayca öğrenebilirsiniz. Profesyonellerin konteyner evlerin eksilerini neredeyse tamamen ortadan kaldırdığını söylemek gerekir.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük