Fatih Portakal’ın eşinden örnek girişim

Fatih Portakal’ın eşinden örnek girişim

Özellikle memur olarak çalışanlar genelde şöyle bir bahçem olsa, şunları ekip, şunları biçsem şeklinde hayaller kurar. Tabi sadece memurlar değil, özel bir firmada çalışanlar, emekçiler kısacası hayatını belirli saatler arasında çalışmaya mecbur kalmış herkes, kendine ait özgürce yaşayabileceği, başkalarından emir almadan para kazanabileceği ve en önemlisi de üretmiş olma duygusunu yaşayabileceği bir mecra hayal ederler. İşte örnek bir girişim, örnek bir hayallere ulaşma. Fatih Portakal’ın eşi örnek bir girişimde bulundu. Hep hayallerini kurduğu çiftliğine kavuştu. Şimdi kendi çiftliğinde hayallerinin keyfini sürüyor. Kısaca bir bakalım Armağan Portakal neler yapıyor? Neler üretiyor? Hayatından memnun mu?

Armağan Portakal neler yapıyor?

Çok başarılı bir kurumsal hayat deneyimine rağmen o hayallerini gerçekleştirmek için çaba gösterdi. Seferihisar’da toprak alarak kendini zeytin ve toprağa verdi. Özellikle zeytinlerle uğraşmayı çok seviyor. Toprak ve zeytinle uğraşmak ona büyük bir mutluluk veriyor. Onun hayatını görenler ve onun hayatını kendi dilinden dinleyenler hep ona imreniyor, onun gibi bir hayat sürmek istiyor. İnsan nasıl mutlu olmasın, hayallerini yaşamak bir insanı mutlu etmeye yetmez mi? İşte o, hayallerini adım adım yaşama geçirmeyi başardı.

Fatih Portakal’ın eşi çiftlik hayatının yanında yazarlık da yapıyor. Oldukça bilge ve alçak gönüllü olan Armağan Hanım “ Doğma Yavrum Dünya Çok Kalabalık” adlı bir kitap kaleme almıştır. Kitap 4. Baskısını yaptı, hay maşallah diyoruz.

Armağan Portakal neler yapıyor ?

  • Zeytincilik
  • Enginar üretimi
  • Doğal reçeller
  • Yazarlık
  • Çiftçilik

Aslında mühendis olan Armağan Hanım, farklı kurumsal deneyimlerden sonra çiftçi olmaya karar verdi. Yaptığı işler içerisinde en çok sevdiği ve onun için Nirvana seviyesinde olan işi çiftçilik olmuştur. 1992-2005 yıllarını arasında kurumsal hayatta geçiren Portakal, artık emek vermek ve dimdik kendi ayakları üzerinde durmak istiyor. Şimdi bunu başarmanın tatlı sevincini yaşıyor.

Fatih Portakal’ın eşi nasıl bir hayal kuruyordu ?

Aslında o milyonların hayal ettiği şeyi hayal ediyordu. Özgür olmayı, üretmeyi, belirli kalıplardan sıyrılmayı istedi. Onun tabiriyle “ Özgür ve bağımsız bir balık olmak istedim “ .

Çiftlikte üretilen mahsülleri sadece anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle internet üzerinden gönderim yapıyor. Kısaca çiftlik ziyaretçilere açık değil. Çiftlik onun için aynı zamanda bir yaşam alanı olduğundan, üretirken yaşamayı deneyimlemektedir. Ürünlerini Türkiye’nin dört bir köşesine inter sitesi üzerinden sipariş alarak göndermektedir.

Torlak Çiftliği, onun için bir yaşam alanı ve üretim merkezi gib. Hayatını toprağa adayan Armağan Portakal, geçmişten gelen bazı deneyimlerini hayalleriyle birleştirerek çeşitli reçeller ve doğal ürünler elde etmeyi başarmıştır.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük