Neden Dikey Bahçeleri Tercih Etmeliyiz? Gelin Hep Birlikte İnceleyelim!

Neden Dikey Bahçeleri Tercih Etmeliyiz? Gelin Hep Birlikte İnceleyelim!

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşamanıza rağmen bahçe meraklısı iseniz sizin için en uygun seçenek dikey bahçe olacaktır. Son derece basit ama kullanışlı olan dikey bahçelerin yapımı için çok fazla bir şey gerekmez. Bahçe teli, ahşap çıta, ahşap takoz, naylon, dübel, vida gibi malzemelerin dışında matkap, çekiç, tornavida ve testere sayesinde söz konusu dikey bahçeler yapılmaktadır.
Dikey Bahçe yapımından evvel tüm ahşap malzemelerin boyanması şarttır. Aksi takdirde, kısa süre içerisinde çürüyeceklerini söylemek gerekir. Bu noktada, yapılacak dikey bahçenin boyutlarına göre tahta çıtalar kesilerek çerçeve oluşturulmaktadır. Buna ek olarak, çerçevenin genişliği kadar bahçe teli kesilmeli ve tahta çıtalara vidalanmalıdır. Dikey bahçe duvara sabitlenmektedir. Ancak, öncesinde bahçenin genişliğiyle eşit naylon parçası duvara yapıştırılır. Bu işlem sayesinde nemin duvara geçmesi önlenecektir.

Bir sonraki aşamada ise hazırlanan çerçeve ile duvar arasının jüt beziyle kaplanması söz konusu olacaktır. Bu noktada, ilk olarak, ahşap takozlar; dübel veya vida ile duvara sabitlenmektedir. Takozların etrafına jüt bezinin serilmesinin ardından çerçeve takozlara vidalanmaktadır. Bu sayede, jüt bezi de sabitlenmiş olur. Sonuç olarak, dikey bahçelerin bu işlemler ile hazırlandığını söyleyebiliriz.

Yosun Duvar Fiyatları hakkında bilgi almak için web sitemizden veya 0552 635 78 89 numaralı telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Siz de yaşam alanınızda dikey bahçe olsun istiyorsanız vakit kaybetmeden Art Wall Moss ile iletişim kurmalısınız. Yukarıda anlattığımız klasik dikey bahçe uygulamalarının çok ötesinde daha teknolojik ve kullanışlı dikey bahçe uygulaması ile yaşam alanlarınıza kalite katılmaktadır.

Neden Dikey Bahçe Tercihinde Bulunmalısınız?

Dikey bahçelerin birçok konuda faydası bulunmaktadır. Her şeyden önce, çevresel olarak birçok fayda sağladıklarını söylemeliyiz. Sıvı haldeki suyu kullanarak su buharına dönüştürmeleri ve havayı serinletmeleri sayesinde tercih edilirler. Buna ek olarak, trafik gürültüsünün azalmasını sağlarlar. Kentsel ısı adacıklarını ve ani sıcaklık değişimlerini azaltma noktasında da faydalı olurlar.Dikey bahçeler; yerden tasarruf sağlanması noktasında da işleve sahiptir. En dar alanlarda bile yüzlerce bitki ile orman etkisi yaratırlar. İç mekan uygulamalarında oksijen üretmesi sayesinde bulunduğu kapalı ortamın hava kalitesinin arttırılmasını sağlamaktadır. Bir başka deyişle, ortama bolca oksijen sağlarlar.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük