Bunlar keşke bende de olsa diyeceğiniz pratik ev aletleri

Bunlar keşke bende de olsa diyeceğiniz pratik ev aletleri

Gündelik hayatı kolaylaştıran ve kendinize daha çok zaman ayırmanıza yardımcı olacak yüzlerce pratik alet bulunmaktadır. Bu yazımızda mutfakta işinizi kolaylaştıracak harika, pratik mutfak gereçlerinden bahsedeceğiz. Burada anlatılacak olan pratik aletleri satın almak istediğinizde Google'da bahsettiğimiz aletin adını yazmanız o ürünü bulmanıza yardımcı olacaktır.

Hayatı kloylaştıran pratik mutfak alatleri

1. Yumurta kırma ve sarısından ayırma aleti

Yumurtaları sorunsuzca kırabileceğiniz ve sarısından ayırabileceğiniz pratik bir alettir. Yumurta krılırken etrafa sıçramaz, yumurta kırıkları yumurtaya karışmaz. Dilerseniz sarısını beyazından prtaik olarak ayırabilirsiniz.

2. Mısır ayıklama aleti

 

Pratik bir şekilde hızlıca mısırları ayırabileceğiniz mükemmel bir alet. Mısır ayıklama biraz zahmetli iştir. Eğer kalabalık bir aileye sahipseniz bu alet işinizi çok kolaylaştıtacaktır.

3. Yiyecek koruma şemsiyesi

Evinizde ya da dışarıda yiyeceklerinizi sineklerden veya diğer hayvanlardan, tozdan rahatlıkla koruyabileceğiniz bir alettir. Yiyecek koruma şemsiyesi yiyeceklerinizi her türlü dış etkenden koruyacaktır.

4. Yaprak sarma makinesi

Yaprak sarma makinesi sayesinde saatlerce uğraşmanıza gerek kalmayacak. Pratik bir şekilde yüzlerce yaprağı kısa sürede pratik olarak sarabilirsiniz. 

5. Buharda pişirme aparatı

Buharda doğal pişirim yapmak isteynler için harika bir aparat. Dilerseniz pişmekte olan bir yemeğin üzerine yerleştirerek buharı ile başka yemekleri doğal olarak pişirebilirsiniz.

6. Mermer görünümlü ocak arkası koruyucu

Ocakların arka tarafı hızlı bir şekilde kirlenir ve temizlenmesi oldukça zordur. Camdan imal edilmiş mermer görünümlü kolay temizlenebilen bu koryucu ile artık işler daha kolay. 

7. Pratik dolap içi tencere kapağı askılığı

Dolap içerisinde yer kaplamadan tencere kapaklarını askıya asabilirsiniz. Farklı boyuttaki kapaklar için tasarlanmış olan bu askılık çok işinize yarayacaktır.

8. Pratik közleme aparatı

Pratik közleme aparatı ile kahvaltılarınızı şenledirebilirsiniz. İstediğiniz sebzeleri kolaylıkla közde yapılmış gibi közleyebilirsiniz. 

9. Erişte ve makarna yapma makinesi

Erişte ve makarna yapma makinesi ile dilediğiniz kadar erişte ve makarna yapın. Evinizde ailenizle vakit geçirirken bir yandan beraberce eğlenceli bir şekilde erişte ve makarna yapabilirsiniz. Çocuklar bu makineye bayılacak.

10. Yumurta zamanlayıcı

Yumurta zamanlayıcı ile istediğiniz kıvamda yumurta haşlama işini yapabilirisiniz. Siz ayarlayın gerisini makine yapsın. İster rafadan ister iyice haşlanmış. Nasıl istiyorsanız o derecede pişirim yapsın.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


maraş sülük